Özdenetim İle İlgili Kompozisyon Yazı

İnsan yapısı gereği her zaman başka insanlar ile iletişim kurmaya ihtiyaç duyar. İnsanların yaşama devam edebilmesi için öncelikle temel ihtiyaçlarını karşılaması gerekir. İnsanlar hayatları boyunca bu ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde giderebilmek amacı ile çalışırlar. İnsanların duygu ve düşünceleri ile hayatta kalma çabası bir ilişki halindedir. İnsanların hayatta kalmaları için bireysel ve toplumsal ilişki kurması gerekmektedir. Bizler de bu konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere özdenetim ile ilgili kompozisyon yazı kısaca bilgi vereceğiz.

özdenetim ile ilgili görsel sonucu

Bir insanın kendisini bildiği andan itibaren dış dünya ile kurduğu bağlantılar kendi düşünce ve duyguları ile alakalı olmaktadır. Bu duruma örnek olarak bir insanın iş bulup çalışması, aile kurması ya da gördüğü eğitimler söylenebilir. Her insan kendi iç dünyasında farklı şeyler yaşar. Burada önemli olan insanların iç dünyasındakilerin dışa nasıl yansıdığıdır. İyi bir amaç doğrultusunda iç dünyamızdakileri kontrol ederek dışa yansıtmamıza özdenetim adı verilmektedir. Çünkü bir şeyin doğru ve iyi amaca hizmet etmesi için insanların kendi duygu ve düşüncelerini kontrol ederek harekete geçirmesi gerekmektedir.

İnsanların özdenetim yapması hem kendilerine hem de içerisinde yer aldıkları topluma fayda sağlar. Özdenetim yapılmasaydı toplumsal sorunlar bitmezdi. Bu nedenle özdenetim yapmak toplumda yaşanabilecek çok sayıda sorunun önüne geçmektedir.

Özdenetim İle İlgili Kompozisyon Yazı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

One thought on “Özdenetim İle İlgili Kompozisyon Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir