Özgürlük İle İlgili Kompozisyon

Her insan dünyaya geldiği andan itibaren bazı haklara sahip olur. Bu haklar, insanın özgür olmasını sağlamaktadır. Her insan akıllı ve düşünebilen bir canlı olduğundan dolayı belirli bir yaşa geldikten sonra kendi kararlarını kendi alabilmektedir. İnsanların başka kişilerin ya da toplumun baskısı altında kalmadan kendisi olabilmesi ve kendi kararlarını kendisi alarak düşüncelerini ön plana sürebilmesi o insanın özgürlüğünü ifade eder. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu paylaşım içerisinde, sizlere özgürlük ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

özgürlük ile ilgili görsel sonucu

Özgürlük, her insanın benimsediği ve asla vazgeçmek istemediği bir kavram olarak bilinmektedir. Her insan başka düşüncelerin baskısı altında kalmadan kendi düşüncelerini ifade etmek ister. Demokrasi anlayışının olduğu toplumlarda her insan eşit haklara sahip olur ve özgür kabul edilirler. Bir insanın özgür olabilmesi, hem insanın kendisini hem de içerisinde yer aldığı toplumu geliştirmesini sağlar. Özgür olmayan toplumlar kendi düşüncelerini kendileri üretemeyecek olduklarından dolayı gelişme sağlayamazlar. Bu nedenden dolayı insanların en önemli görevlerinin başında özgürlüklerine sahip çıkmaları gelmektedir.

Özgür olmak demek her istediğini yapmak anlamına gelmemektedir. Özgürlük, bir başka insanın özgürlüğünü kısıtlayabilme hakkını kimseye vermemektedir. Her insan eşit olduğundan dolayı tüm insanlar aynı derecede özgürdür. Bir insanın özgürlüğü, başka bir insanın özgürlüğünü kısıtlayana kadardır.

Özgürlük İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir