Özlem İle İlgili Kompozisyon

Özlem ile ilgili kısa yazı, bu yazımızda sizlere özlem ile ilgili kısa yazı kompozisyon örneği sunacağız.

Özlem, hayatımızdaki en önemli duygulardan bir tanesidir. Aşk, hasret ve bunun gibi insani duygulara benzer yönleri vardır. İnsanlar uzak kaldıkları veya kısa süre de olsa ayrı kaldıkları kişilere veya varlıklara özlem duyabilmektedir. Onların sürekli yanlarında olmasını isterler. Belki bir gün bunun gerçekleşeceğine inanarak çalışırlar. Bir annenin çocuğunu, bir kişinin eşine olan özlemi gibi pek çok özlem aslında oldukça duygusal ve dramatiktir.

Kimi özlemler kısa süreli, kimi özlemler ise uzun sürelidir. Kimi özlemler ise hiçbir zaman gerçekleşmeyecek olan bir kavuşmayı beklemek uğruna devam eder. Ancak özlem öyle tatlı bir duygudur ki insanın içini acıtsa da sevdiği kişiyi özlemeye ve onun hayalini kurmaya devam edecektir.

Özlem yukarıda da anlatıldığı gibi kişinin sevdiği başka kişilere karşı beslediği bir duygudur. Kişi sevmediği kişileri özlemez. Bunun için özlemin insan hayatındaki yeri ve önemi apayrıdır. Özlem duygusu, kişinin sevdiklerinden ayrı kalınca ya da onları yitirince daha fazla hissedilir. Bunun için yakınımızdakilerin ve bizi sevenlerin değerini bilerek yaşamalıyız. Çünkü sevdiğimiz kişileri kaybettikten sonra onlara ne kadar değer verirsek verelim, ne kadar özlersek özleyelim geri gelmeyeceklerdir. Onlara sevildiklerini hissettirelim.

yalnizlik_3_1243654513

Özlem İle İlgili Kısa Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

5 thoughts on “Özlem İle İlgili Kompozisyon

  • 18/04/2014 tarihinde, saat 19:55
    Permalink

    Aslında her insanın bir özlem duyduğu bir şeyler olmalı. Özlemsiz hayat olmaz…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir