Özür Grubu Mağduru Öğretmenler Cumhurbaşkanına Mektup Verdi

Eş, Sağlık ve Öğrenim özrü mağduru öğretmenler adına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e mektup verildi. Özür grubu atamalarının durdurulması nedeniyle mağdur olduklarını öne süren öğretmen ve yakınları Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e mektup iletti.

özür grubu mağduru Öğretmenlerden Cumhurbaşkanı Gül'e mektup

Hastane önüne gelen grup öğretmen ve yakınları, Cumhurbaşkanı Gül ile görüşme talebini korumalarına bildirdi ancak ”ziyaretçi kabul edilmediği” cevabını aldı.
Korumalar daha sonra gruptakilerden, taleplerini içeren mektupları alarak Cumhurbaşkanı Gül’e ileteceklerini belirtti.
Grup adına gazetecilere açıklama yapan öğretmen eşi Hakan Kahraman, sağlık ve eğitim alanlarını da kapsayan özür grubu atamalarının iptalinin binlerce aileyi mağdur ettiğini öne sürdü.
Kahraman, il emrinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaldırıldığını ve bu sebeple özür grubu mağduru öğretmenlerin tayininin yapılmadığını söyleyerek, ”Daha önce bakanlıkça açıklanan kanundaki 5. maddede bakanlıklar arasında koordinasyon yapılarak eşi savcı, hakim, doktor, polis ve asker olanlar yer değiştirebilecekti. Fakat eşi özel sektörde çalışanlar kenara itilmiş durumda kaldı. Bunların da kapsama alınmasını ve il emrinin geri gelmesini Cumhurbaşkanımız’dan istiyoruz” dedi.
Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Ajanslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir