Papatyanın Faydaları

Kırmızı Pancarın Faydası
Kırmızı Pancar Suyunun Faydası
Pancar Bitkisinin Faydaları

A, B, C vitaminleri,fosfor, demir, magnezyum, potasyum, çinko, kalsiyum içerir. Pancarın yaprakları da vitamin ve mineraller bakımından zengindir.

Kırmızı rengini veren pigmentler kansere karşı savaşta etkilidir. Kansere karşı etkisi olan doğal kırmızı pigmentler yüksek oranda yer alır.

Kalp sağlığını korur.

Böbrekleri çalıştırır.

İştah açıcı etkisi vardır.

Kırmızı pancar, karaciğer’in düzgün çalışmasını sağlar. İdrar söktürür. Kansızlığı giderir. Şeker hastalığı ve Verem’e karşı vücüdunuzu korur. Mide ve bağırsaklarınızı kuvvetlendirir. Sinirleri yatıştırır. Vücudu kuvvetlendirir.

Hipertansiyonu önlemek için pancar suyu tüketilebilir.Kırmızı pancar suyu kan basıncını düşürücü etkiye sahiptir. Günde bir bardak kırmızı pancar suyu içmek yüksek tansiyonu düşürür.

Demir eksikliği olanların pancar suyu içmesi tavsiye ediliyor.

Pancarla ilgili yapılan bir araştırma sonucuna göre pancar dayanıklılığı artırmakta ve pancar suyu içenler daha fazla süre spor yapabilmekteler.

Pancardaki nitratın, oksijen emiliminde azalma yaparak sporu daha az yorucu hale getirdiği belirtiliyor.

Taze, çiğ ve rendelenmiş şekilde salatalarda alınabilir. Pişirilmesi yararını azaltacaktır.

————————————————————————————————————————————————————-

 Pancar Faydaları Kırmızı Pancarın Faydası Kırmızı Pancar Suyunun Faydası Pancar Bitkisinin Faydaları A, B, C vitaminleri,fosfor, demir, magnezyum, potasyum, çinko, kalsiyum içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir