Para ve Mutluluk İle İlgili Kompozisyon

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere Para ve Mutluluk İle İlgili Kompozisyon Kısaca bu konuda bir yazı örneği sunacağız.

para ve mutluluk ile ilgili görsel sonucu

İnsan hayatının sağlıklı ve mutlu bir şekilde sürdürülebilmesi adına, günümüz dünyasında paranın ne denli büyük bir gereklilik olduğunun şüphesiz ki her birey farkındadır. Ancak günümüzde pek çok insanın para kazanma hırsı peşinde olduğunu, bu sebepten dolayı da pek çok insani değerin artık ikinci plana atıldığını söylemek mümkün olmaktadır.

Bir insanın, yaşamı boyunca hissedeceği temel ihtiyacı mutluluktur. Mutluluk bizlerin hem bedenine, hem de ruhuna sonsuz faydalar sağlayan en önemli değerlerimizden bir tanesidir. Ancak günümüzde ne yazık ki pek çok insan, para kazanmak adına mutluluğundan, kimi zaman onurundan büyük ölçüde vazgeçmektedir. Belki bu yöntemler ile paraya sahip olunabilir, ancak çok para, aynı zamanda çok mutluluk anlamına gelir mi? Tabi ki hayır. Mutluluk her zaman lüks evler, lüks arabalar veya güzel kıyafetler demek değildir. İnsan, bu zevklerin peşinde hırsına esir olmakta ve Allah’ın ona bahşetmiş olduğu sevgi, merhamet gibi yüce duygulardan uzakta kalmakta, kendisini, eşini, ailesini unutmakta ve fiziki zevkler uğruna, ruhani zevklerinden de vazgeçmek durumunda kalmaktadır.

Bugün, eğitimli bir bireyin anlaması gereken ilk şey, paranın bir araç olduğudur. Kimi zaman sevdiğiniz, güvendiğiniz bir arkadaşınızla paylaşacağınız tek bir tebessüm, tek bir anı bile, sizlere paranın sağlayamayacağı çok fazla kalıcı şeyler sağlayacaktır. Unutmamak gerekir ki bu dünyada güzellik her zaman geçicidir. Sonsuz olan şey ahlak, erdem ve bilgeliktir.

Para ve Mutluluk İle İlgili Kompozsiyon Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

One thought on “Para ve Mutluluk İle İlgili Kompozisyon

  • 10/08/2017 tarihinde, saat 20:30
    Permalink

    Para ve mutlulukla ilgili kompozisyon cok guzel. Tesekkur ederim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir