Parmak Nasırı Tedavisi

Parmak Nasırı Tedavisi,Nasır tedavisi, Nasır nasıl tedavi edilir,

Nasır derinin boynuzsu tabakasının kronik basınç ya da sürtünme sonucu belirli bir bölgesinin kahnlaşmasıdır.

Nedenleri : Ayaklarda oluşan nasırların genellikle tek nedeni ayak kemiklerine uygun ayakkabı giyilmemesidir. Ellerde oluşanlar ise. tamamen meslekle ilgilidir. Geniş bölgede oluşan nasırlar koroyucu olup, ufakları genellikle ağrılıdır. Nasırları keserek ya da kopartarak gidermeye çalışmak tehlikelidir.

Öneriler : Bir miktar taze kırlangıç otu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen Özsuyuna bir pamuk batırıhp nasırın üzerine bağlanır. Bu işlem nasır sökülünceye kadar devam ettirilir. Bir baş soğan dövülüp az tuz ilave edilerek lapa halinde nasırın üzerine bağlanır. Bu işlem nasır sökülünceye kadar devam ettirilir.

Beş diş sarımsak dövülüp az tuz ilave edilerek lapa halinde nasırın üzerine bağlanır. Bu işlem nasır sökülünceye kadar devam ettirilir.

Bir adet kuru incir ortasından kesilip içine 1/4 çay kaşığı kına katılıp nasırlı parmak içine sokulup bağlanır. Bu işlem nasır sökülünceye kadar devam ettirilir. Bir miktar karnıyarık tohumu pişirilip lapa haline getirilip sonra nasırın üzerine sürülür. Bu işlem nasır sökülünceye kadar devam ettirilir.

————————————————————————————————————————————————————-

Parmak Nasırı Tedavisi Parmak Nasırı Tedavisi,Nasır tedavisi, Nasır nasıl tedavi edilir, Nasır derinin boynuzsu tabakasının kronik basınç ya da sürtünme sonucu belirli bir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir