Rapor Alan Öğrenci Devamsızlıktan Sınıfta Kalmayacak

Son günlerde çeşitli medya organlarında yer alan haberlerde ” lisede ya da ilköğretimde 45 gün süreyle rapor alan öğrenci devamsızlıktan sınıfta kalacak” şeklinde ifadeler geçiyordu. Bu haberlere bir şekilde itibar eden öğrenciler haklı olarak ” Acaba devamsızlıktan sınıfta kalır mıyım ? “, Kaç gün rapor alırsam sınıfta kalırım, devamsızlıktan sınıfta kalma var mı? tarzında eokulegitim.com sitemize sorular yöneltiyorlardı. İşte tam da bu noktada Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER açıklama yaptı :

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, uzun dönem rapor alan öğrencilerin sınıfta kalmayacağına dikkat çekerek, bu konuyla ilgili yapılan haberlere itibar edilmemesini istedi.

ömer dinçer

Bakan Dinçer, Ekonomi Bakanlığı’nda Türkiye-YeniZelanda Karma Ekonomik ve Ticaret Komitesi 9. Dönem Toplantısı Mutabakat Zaptı imza töreni sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Uzun dönem rapor alanöğrencilerin sınıfta kalacağı yönündeki haberlerle ilgili soruya Bakan Dinçer, basında yer alan ’45 gün rapor alan bir öğrenci devamsızlıktan sınıfta kalacak” şeklindeki haberlere itibar edilmemesini istedi. “-mış’lı, -muş’lu hiçbir şeye itibar etmeyin. Dedikodulara, dolaylı bilgilerelütfen itibar etmeyin. Bu konulardaki mevcut hukuki konularda düzenleme yapmadık. Önceden durum ne ise o” diyen Dinçer, bu tür konularda değişiklik yapılması durumunda, öncelikle gazetecilerin bilgilendirileceğini kaydetti.

Bir gazetecinin, “Üniversite öğrencilerinin askerlik sorunu varmış. 29 yaşına geldiklerinde askere gitmeleri gerekiyormuş. Tecil edilmeyecekmiş” şeklindeki sorusuna Bakan Dinçer, aynı karşılığı verdi. Dinçer, “Yine -miş’li cümlelere itibar etmeyin. Mevcut düzenlemede değişiklik yok. Böyle bir şey en azından şimdilik yok.” diye konuştu.

Devamsızlıktan sınıfta kalma var mı ? , 45 Gün rapor alan öğrenci sınıfta kalır mı 2016 2017

eokulegitim.com 

5 thoughts on “Rapor Alan Öğrenci Devamsızlıktan Sınıfta Kalmayacak

 • 05/06/2014 tarihinde, saat 21:00
  Permalink

  devamsızlıktan sınıf tekrarı olması iyi oldu neden diye soranlara bu cevabım
  çünkü derslerle alakasi olmayan yılsonunda velilerini cagiran çok kisivar
  öyle geçiriyorlar ama devamsızlıktan kaldıysa hocaların cevabı çok güZel
  yapacak hiç birşey yok :)

  Yanıtla
 • 04/12/2012 tarihinde, saat 14:51
  Permalink

  böyle daha iyi ama doğrumu Bİ BÖYLE DİYORLAR TELAŞA SOKUYORLAR ,,BEN 8.SINIFA GİDİYORUM TELAŞTAN ÖĞRENCİ DERSE STRESLE GİRİYOR BUNU HABERDE KONULUP HERKESİN BİLGİSİ OLSUN BENCE ,ALANYA-ANTALYADA8.SINIF 20 GÜNÜ GEÇİNCE 15 TL PARA CEZASII ÖNE ÇIKARILIP Bİ SÜRE DİSİPLİNDEN İHBAR EDİLİYOR ….. İLGİNİZE

  Yanıtla
 • 12/07/2012 tarihinde, saat 12:16
  Permalink

  kamiller sınıfta kalma yok bunları yapanlara çok teşekkür

  Yanıtla
  • 13/06/2013 tarihinde, saat 19:06
   Permalink

   bence bu bir yandan iyi bir yandan da kötü oldu çünkü bizim sınıfımızda gereksiz,dersle alkası olmayan,sınavlara girmeyen,devamsızlık yapan,ödevlerini yapmayan,en önemlisi bizm dersteki dikkatimizi bozan kişiler var bunların gitmesi gerekiyor

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir