Reflü Sebepleri Nelerdir

Reflü Sebepleri, Reflü Neden Oluşur

Günlük hayatımızda etrafımızdan en sık duyduğumuz hastalıklardan biri de reflüdür. Beslenme alışkanlıklarının değişmesi ve besinlerin doğallıktan uzaklaşmasıyla beraber son dönemde daha fazla kişiyi etkilemiş olan hastalık mide hastalıkları arasında en sık görülenler arasında.

Reflü Sebepleri

Bir sindirim sistemi hastalığı olarak bilinen reflü, mide asidinin yemek borusuna kaçması ile görülmeye başlanıyor. Reflü hastaları en bilindik şikayet olarak mideden soluk borusuna doğru bir yanma hissinden doktora başvurmaktadırlar. Yanma bazı durumlarda boyun ve boğazı da etkisi altına alabilir. Özellikle acı, turşu, nişastalı gıdalar, hazır yiyecekler gibi belli başlı gıdaların tüketiminde yanma hissi daha da fazlalaşmaktadır.

Reflünün oluşum nedeni, kalınlaşan yemek borusu kaslarının ; yemek borusunun büzüldüğü yerde oluşturduğu basınç düşüklüğü olarak tanımlanabilir. Bazı durumlarda midedeki basıncın artması da reflüye neden olabilir.

Reflü Hastalığı Sebepleri Hakkında Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 thoughts on “Reflü Sebepleri Nelerdir

 • 25/03/2014 tarihinde, saat 20:44
  Permalink

  Food a few plant occasionally material may be preserved on the indifference part of desiccation in very persistently run causing areas

  Yanıtla
 • 05/03/2014 tarihinde, saat 08:52
  Permalink

  The a little above multivariate techniques are each and all pretty linear as with well a true model is calculated using linear combinations

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir