Ruhsal Açıdan Sağlıklı Bir Bireyde Hangi Özellikler Bulunur

Sağlıklı bireyin özellikleri, bu yazımızda sizlere ruhsal sağlığı yerinde olan bireylerin özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Sağlıklı bir insan kendine güvenir ve bütün zorlukların üstesinden gelebileceğine inanır. Sağlıklı bir insan çevresiyle de sağlıklı ilişkiler içinde bulunur. İnsanlara sevgi ve saygı sınırlarında davranır. Ruh sağlığı yerinde olan kişinin davranışları da birbiriyle tutarlıdır.

Sağlıklı kişiler kendi hatalarının farkına varabilmek adına kendilerini eleştirebilir, başkalarının eleştirilerini de değerlendirir. Sağlıklı bireyler öz eleştirilerini yapabilir.

Sağlıklı kişiler toplumdaki konumlarını bilerek ona göre hareket ederler. Toplum tarafından gelecek yaptırımların farkında olarak hareket ederek görgü ve ahlak kurallarına riayet etmeye çalışırlar. Toplumun kendilerine verdikleri görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmalarını devam ettirirler. Ayrıca ruh sağlığı yerinde olan kişilerin küçük de olsa hobileri bulunmaktadır. Mesela müzik dinlemek, resim yapmak, bir enstrüman çalmak, kitap okumak, yazı yazmak gibi

mutlu-olmak3

Ruh Sağlığı Yerinde Olan Kişilerde Bulunan Özellikler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir