Rüyada Maden Görmek

 

Rüyada Maden Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada yeraltı madenleri görmek, hazinelere, mecusilerin malına, gizlenmiş ilme ve stok edilmiş kazançlara delalet eder. Yeraltında bir ya da birçok maden bulunduğunu gören kimsenin haline bakılır. Eğer rüya sahibi çiftçi ise o seneki kazancı bol olur ve yeraltı içindeki zenginlikleri ortaya çıkarır.

Rüya sahibi ilim ta­lebesi ise ilme nail olmakla müjdelenir. Rüyada bulduğu madenleri insanla­rın geçimini sağlamaları için faydalanmalarını serbest bıraktığını görmek, kişinin ilminin yayılmasına ve sünneti yaymasına delalet eder. Rüya sahibi cihat ile meşhur olmuş bir hükümdar ise rüyada gördüğü madenlerin sayı­sınca müşriklerin şehirlerini fetheder.

Ve müslümanlar o şehirlerden esir ve ganimet alır. Eğer rüya sahibi kâfir ise ve sapkınlık içinde olan bir reis ise bu rüya, insanların üzerine saçacağı fitnelere ve kullar arasında yaya­cağı belalara delalet eder. Zira Allah Teâlâ Kuran’ı kerimde mallarımızı ve çocuklarımızı “fitne” diye isimlendirmiştir. Yeraltı madenleri gizlenmiş mallara delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada bir dağın mağarasına girdiğini gören kimse bir hükümdara veya kuvvetli bir adama hile yapar. Düşmandan kaçan kimsenin mağaraya girdiğini görmesi düşmandan kurtul­maya delalet eder.

Zira ayeti kerimede şöyle buyrulmuştur (Hani, kâfirler onu, iki kişiden biri olarak (Ebu Bekir ile birlikte Mekke’den) çıkarmış­lardı; hani onlar mağaradaydı; o, arkadaşına. Üzülme, çünkü Allah bi­zimle beraberdir, diyordu.

Bunun üzerine Allah ona (sükûnet sağlayan) emniyetini indirdi, onu sizin görmediğiniz bir ordu ile destekledi ve kâ­fir olanların sözünü alçalttı.)399

Mağara kişinin kendisine sığındığı efen­diye, imama, babaya, hocaya ya da hanıma, bazen mağara işleri örtmek isteyen kişi için işleri örtmeye, işsizler için hizmete, sultanlara yakın ol­maya ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Rüyayı gören kişi hasta ya da hapis ise kurtulur. Bazende ashabı kehfin kıssasında olduğu üzere ömrü uzun, hayrı çok olur.

Rüyanızda Maden Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Maden Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Maden Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Maden Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Maden Rüya Tabiri , Rüyamda Maden Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir