Rüyada Meme Görmek

 

Rüyada Meme Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada meme adamın hanı­mına veya kızına delalet eder. Memenin güzelliği bu kimselerin güzelliğine, çirkinliği ise çirkinliğine delalet eder.

Rüyada memelerinden asılmış kadın görmek, zina sebebi ile çocuk do­ğuran kadına delalet eder. Zira Rasulullah efendimiz miraç gecesinde, gö­ğüslerinden asılmış kadınlar görmüş, sebebini Cibril (aleyhisselam)’a sordu­ğunda, o “onlar zinadan dolayı doğum yapan kadınlardır” demiştir.

Rüyada göğüslerinde süt olduğunu gören bir adam bekârsa evlenir, fa-kirse zenginleşir, genç ise uzun ömrü olur, denmiştir.

Genç bir kadının göğüslerinde süt olduğunu görmesi, hamile olduğuna ve doğumuna ihtiyar kadının göğüslerinde süt görmesi, fakirliğine ve malım kaybedeceğine, bekâr kızın görmesi, düğününe, küçük kızın görmesi ölü­müne işaret eder.

Bir adamın göğüslerinin uzadığını görmesi, Allah’ın razı olmadığı işler yaptığına, çocukları varsa öleceğine, çocuğu yoksa fakirliğine ve üzüntü­süne delalet eder.

Kadının normal boyutundan fazla göğüslerinin sarktığını görmesi, bü­yük üzüntüler yaşayacağına işaret eder. Çünkü kadınlar bir üzüntü duyduk­larında göğüslerini çekiştirir ve yaralarlar.

Bir adamın rüyada bir kadını emzirdiğini görmesi, eğer hanımı hamile ise bir oğlu olacağına, rüyayı gören kadın ise bir kızı olacağına delalet eder.413

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Bir adamın rüyada göğüsleri­nin dengeli olarak büyüdüğüne ve görüntüsünün de güzel olduğunu görmesi, çocuklarına ve sahip olacağı mallara delalet eder.

Rüyada göğüslerinin düştüğünü görmek çocuklarının ölümüne, çocuk­ları yoksa ihtiyaç sahibi olmasına, özellikle rüya sahibi kadın ise üzüntüye, çocuk emziriyor ise emzirdiği çocuğa bir hastalık geleceğine delalet eder.

Rüyada göğüslerinin sarktığını gören kimse, yaşlı bir kimse ise tanıdığı birileri tarafından kötü haberler duyar. Rüyayı gören genç kadın veya genç adam ise âşık olmalarına işarettir. Rüyada göğüsler kızlara delalettir. Buna göre göğüslerde görülen her durum kızlarda tevil edilir.

Rüyada iki göğsünün yanında bir göğsünün daha olduğunu görmek, bir kız çocuğu olacağına, göğüslerinden birinin ya da ikisinin de olmadığını görmek, kızının vefatına delalet eder.

Rüyada göğüslerinden bol bol süt geldiğini ve bir kimseyi emzirdiğini görmek, hapse ve kapalı bir yerde kalacağına işarettir. Süt emen kişi içinde hayır yoktur. Emen ve emzirenin her ikisi içinde zillet ve üzüntüye vardır

Adamın göğüsleri onun makamına, kariyerine, sağlığına ya da hastalı­ğına, bazende faydalı olmayan kardeşlerine, arkadaşlarına, çocuklarına ve eşlerine delalet eder.

Rüyada bir erkeğin göğüslerinin kadın göğsü gibi olduğunu görmesi, ailesinin geçimi ve hizmetini üsteleneceğine, bazen borca girmeye, bazende insanlardan sakladığı bir hastalığa yakalanacağına, göğüslerinin bakırdan ya da demirden olduğunu görmesi, çocuklarını kaybetmeye, işle­rin çıkmaza girmesine ya da hamileliğe delalet eder.

Genç kızın rüyada göğüs görmesi kocaya, kısır bir kadının iri göğüsleri olduğunu görmesi, umudunu kestikten sonra çocuğu olacağına, bazende süselbiselerine, çeyizlere ve mala, küçük kız ya da erkek çocuk için hastalık ve yaralara delalet eder.

Bekâr kadının tek göğsü olduğunu görmesi evliliğe, memesinden süt aktığını görmesi evlilikteki denkliğe, hiçbir şey akmaması, çocuğunu ya da kız kardeşini kaybedeceğine delalet eder.

Bazı tabirlere göre ise, meme; deve kuşu yumurtasına, kavuna, anne, babaya, içi süt dolu ise şarap kırbasına ve cömert adama delalet eder de­nilmiştir.

Rüyanızda Meme Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Meme Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Meme Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Meme Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Meme Rüya Tabiri , Rüyamda Meme Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

8 thoughts on “Rüyada Meme Görmek

 • 26/10/2015 tarihinde, saat 22:54
  Permalink

  Sevmediğim bir kadının evindeydim.yatağımı hazırlarken iki göğsü komple göründü.orda erkeklerde vardı.evde aslında benim dedemin eviydi.bana aç olup olmadığımı sordu.istemedim.

  Yanıtla
 • 14/01/2015 tarihinde, saat 10:03
  Permalink

  Herangi bi kadini sirtindada iki gogus vardi ne anlama geliyo acaba ?

  Yanıtla
 • 09/05/2014 tarihinde, saat 01:15
  Permalink

  Merhaba, rüyamda göğüs hizasında ama sırt tarafımda 2 meme başı gördüm, ne anlama gelir .

  Yanıtla
 • 28/03/2014 tarihinde, saat 19:12
  Permalink

  ruyamda mememin kesildigini gordum ve kirmizi kirmizi etler vardi hic kan gormedim merak ediyorum

  Yanıtla
 • 19/11/2013 tarihinde, saat 05:58
  Permalink

  Ben arkadaşımda kadın göğsü olduğunu gördüm

  Yanıtla
 • 14/11/2013 tarihinde, saat 12:15
  Permalink

  rüyamda tanımadığım çıplak bir kadının erkek bebek emzirdiğini gördüm ve bir süre sonra bebek emmeyi bıraktı. bebek emmeyi bıraktıktan sonra kadının göğüs ucu normalinin iki katı kadar uzundu ve süt akıyordu.

  Yanıtla
 • 04/11/2012 tarihinde, saat 12:52
  Permalink

  merhaba.. bir erkek olarak rüyamda tanımadığım bir kadının memelerini sırt tarafında gördüm bunun ne anlama geldiğini çok merak ediyorum .. tesekkür ederm

  Yanıtla
 • 07/08/2012 tarihinde, saat 08:39
  Permalink

  Merhaba.Bugün rüyamda iki mememin altında iki küçük memem daha olduğunu gördüm.Ne anlama geldiğini merak ettim.Teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir