Rüyada Meyve Görmek

 

Rüyada Meyve Görmek Anlamı :

 

Rüyada hurma ve kuru üzüm gibi bozulan tabiatta olmayan ve her zaman bulunan meyve görmek, her zaman iyiye alamettir. Ancak bazı mevsimlerde bulunan bazılarında bu­lunmayan meyveleri mevsimlerinde görmek iyidir. Ancak gördüğü meyvenin kötü bir ismi yâda hoş olmayan bir hikâyesi varsa bu müstesnadır. Mevsimi dışında görmek ise kerih görülmüştür. Rüyada meyve evliliğe delalet eder. Zira ayeti kerimede;” o gün cennet halkı bir iş içinde eğlenirler. Kendileri ve eşleri gölgelerde koltuklara yaslanmışlardır. Orada onlar için meyveler ve istedikleri her şey vardır.” buyrulmuştur.426

Bazı tabirciler; “yaş meyve devamı olmayan rızka delalet eder. Çünkü o çabucak bozulur. Kuru meyve çok rızka delalet eder” Demişlerdir. Bazı tabirciler de; “meyve fakirler için zenginliğe, zenginler içinde malın artma­sına delalet eder. Üzerine meyve saçıldığını gören kişi dindarlıkla meşhur olur ve hayra nail olur.” Demişlerdir.

Rüyada mevsimi geçmiş meyve yemek ya da satın almak borca ya da yabancı erkek ve kadın turist­lerin çoğalmasına, sevdiği meyveyi görmek, zorlukla kazanılan rızka delalet eder. Buradaki zorluk meyvenin büyüklüğüne göredir.

Büyük hacimli meyve, kendisinde şüphe olan rızka ya da zekâtı veril­memiş mala, çekirdeği ve kabuğu olmayan meyve, kolay kazanılan mala ve içine şüphe karışmamış helal kazanca delalettir. Zamanında olgunlaşmış meyve görmek çabuk gelecek hayra, zamanı değil ise meyvenin olgunlaş­masına ne kadar varsa, o müddet sonra gelecek faydalara, zamanı dışındaki meyveyi yemek, elinden gitmiş olan iyi bir şeyi kazanmaya, zorlukları ko­laylaştırmaya ve kaybedilmesinden korktuğu şeyi elde etmeye delalet eder.

Salkım şeklinde olan meyve görmek, dostluk ve birliğe, tane şeklinde meyveler ise bunun aksine işaret eder. O beldede bulunmayan yabancı meyveler, kendi beldelerine ya da rüya sahibinin oralarda çalışmasına de­lalettir.

Meyveler, eşlere, çocuklara, mali akitlere, ticaret yerlerine, ilim­lere, mülklere, salih amellere, akrabalara, aileye, sevinçlere ve o meyve­leri rüyada sahiplenen kimsenin hastalığından iyileşmesine, bazende her meyve kendisinden çıkacak içeceklere delalet eder.

Ağaçtan meyvenin haricinde bir şey topladığını görmek, kendisine helal olmayan bir işte de­vam etmesine ya da kendisine gerekmeyen bir şeyin peşinden gitmesine delalet eder.

Ağacın etrafından meyve toplamak, şerefli bir adamla münakaşaya girmeye, çeşitli ağaçlardan her çeşit meyve topladığını görmek, ilimde ve fıkıhta itibarlı kimselerden ilim alacağına, oturduğu yerden meyve topla­mak, çaba sarf etmeden kazanılacak mala delalet eder.

Kış ayında meyveli bir ağaç görüp bundan şaşırması, varlıklı bir kimse sandığı bir adama muhtaç kalacağına, o ağaçtan meyve toplaması, kendi malından o kimseye kaptıracağına, toplamaması kendini o kişiden ucuz kurtaracağına delalet eder.

Meyveler taze ve kıymetli mallara işaret eder. Ulaşabildiği bir ağaçtan kendi meyvesinin dışında bir meyve topladığını görmek, hayırlı damada ve kendisinde bereket ve sürür bulduğu ortağa, dağ başında sahibi olmayan meyveler ilme, rızka ve Allah katından verilen, kimsenin üzerinde minneti olmayan nimetlere delalet eder.

Rüyanızda Meyve Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Meyve Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Meyve Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Meyve Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Meyve Rüya Tabiri , Rüyamda Meyve Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

One thought on “Rüyada Meyve Görmek

  • 08/09/2012 tarihinde, saat 10:24
    Permalink

    merhabalar. rüyamda şuandaki sözlümle çok büyük bir bir manava gittik bu manavda dünyanın bütün meyveleri bulunuyormuş. sözlüm satıcıdan muz istedi adam biraz dışı kararmış verdi sözlüm bunu geri verdi pürüzsüz olsun dedi… sonra adam da dışı sapsarı pürüzsüz muz demeti verdi ve aldık gittik.. anlamı nedir… saygılar

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir