Rüyada Mızrak Görmek

 

Rüyada Mızrak Görmek Anlamı :

 

Rüyada mızrak başka silah­larla beraber görüldüğünde sözü geçen hükümdara delalet eder. Tek mız­rak kardeşe ya da çocuğa delalettir. Mızrakla yaralanmak ayıplanmaktır. Bu yüzden toplumda insanları ayıplayan kimselere, ” yaralayan kimse ” denilir. Mızrak kadına, çocuğa, hak şahitliğe ya da yolculuğa delalet eder denilmiş­tir.

Elinde mızrak olduğunu gören kişinin erkek çocuğu olur. Mızrağın ucu varsa çocuğu insanlara yönetici olur. Binek üzerinde olduğu halde elinde mızrak olduğunu gören kişi, izzet ve yücelik sahibi sultandır.

Mızrak sultana ait ise ve de kırılmışsa sultanın saltanatında zayıflama olur. Kardeşe ya da oğla ait olan mızrağın kırılması onlarda ortaya çıkacak hastalığa delalet eder. Bu mızrağın kırılması, atılması ve ıslahının mümkün olmaması duru­mundadır. Islahı mümkün ise hastalığından şifa bulmasına delalet eder. Mızrağının ucunun kaybolması erkek kardeşin ya da oğlun ölmesine delalet eder. Harbe görmekte aynı tevildedir.427

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada mızrak görmek harbe, düşmanlığa ve nizaya, namuslara dil uzatmaya, haram kazanca ve mızrak gören kişinin düşmanına karşı zafer kazanmasına delalet eder.

Mızraklar münafıkları ve sapkınları terbiye ve ıslah eden kişilere delalet eder. Mız­raklarla büyük işler gerçekleştirilir ve büyük ganimetler elde edilir. Mızrak erkek kardeşe ya da arkadaşını müdafaa eden arkadaşa ya da yetkiye de­lalettir.

Elinde mızrak olduğunu halde pazarda yürüdüğünün gören kişinin erkek çocuğu olur. Mızrağı kapısının arkasına koyması ya da onu eliyle ört­mesi hanımının kız çocuğu doğurmasına delalet eder. Demiri olmayan mız­rak hamile için kız çocuğuna delalet eder. Eğer mızrağın üzerindeki dü­ğümler sayılmışsa o kızçocuğundan sonra da düğüm sayısınca kız çocukları dünyaya gelir. Hamile yakını olmayan kimsenin mızrak elde etmesi, kendi­sini savunacak ve destekleyecek bir dost edinmeye delalet eder.

Sultanın kendisine mızrak verdiğini gören kişi, yönetici olur. Mızrağın ucunda bayrak varsa yönetici olduğu belde meşhur bir yerdir. Sultanın mız­rağının haddinden fazla uzadığını görmek, vatandaşlarına zulüm etmesine delalet eder. Kendisine mızrakla dürtüldüğünü ve kendisinden kan çıktığını gören kişi, mızrakla dürten kişiden gördüğü eziyet miktarı ölçüsünde ecir kazanır.

Bazı tabirciler” mızrakla dürtülen ve kendisinden kan akan kişinin bedeni sıhhatli olur ve malı çoğalır. Kayıp ise sağ salim ailesine kavuşur ” demişlerdir.

Mızrakla birini yaraladığını ve yaranın kötü olduğunu gören kişiden, yaralanan kişi haram mal elde eder. Mızrak vücuttan bir et parçası ya da uzuv kopartırsa ve bunlar mızrak sahibinin eline geçerse mızrakla yaralanan kişi, yaralayan kişiden dinen mekruh olan bir mal elde eder. Rü­yada mızrakla düşmanları öldürdüğünü gören kişi, haram mala nail olur.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada mızrak taşıyan kimse görmek savaşa, husumete ve yazılı atışmalara, namusa dil uzatmaya ve haram kazanca delalet eder.

Mızrak taşıyan kimsenin bir kimse ile arasında husumet varsa, o kişiye üstün gelir. Mızraklı kimse, hükümdarın, yetki sahasındaki insanların birbi­rine yardım etmesine teşvik eden yardımcısına delalettir.

Mızrak taşıyan kimse nifak sahibi kimseleri ıslah eden yanlış yolda olanları düzelten, kadın ve erkekleri bir araya getiren kimseye delalettir.

Mızrak taşıyan kimse şaire, yazara, arkadaşlarına yardım ve iyilikte bulunan kimseye delalet eder. Zira mızrak önemli işlerde ve kıymetli gani­metlerin kazanıldığı savaşlarda kullanılır

Rüyanızda Mızrak Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Mızrak Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Mızrak Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Mızrak Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Mızrak Rüya Tabiri , Rüyamda Mızrak Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir