Rüyada Nar Görmek

 

Rüyada Nar Görmek Anlamı :

 

Rüyada tatlı nar biriktirilmiş mala delalet eder. Nar bazen de imar edilmiş kasabaya, bazende düğüme delalet eder.

Nar ağacı adama delalet ettiği gibi kadına da delalet eder. Ekşi nar üzüntü ve kederdir. Nar taneciği çocuğa delalet eder. Vali olan kimse için nar görmek, imar edilmiş şehre, zengin insanların yaşadığı lüks mekânlara tacir için biriktirilmiş mala delalet eder. Taneleri kırmızı renkte olan nar görmek, bin dinar altına, beyaz taneleri olan nar görmek, bin dirheme delalet eder.

Tatlı nar sevince, ekşi nar üzüntüye ve kedere delalettir. Nar satmak dünyayı tercih ettiğine işarettir. Nar kabuklarını yediğini gören kimse, has­talıktan şifa bulur. Nar suyu içmek kişinin kendisi için yaptığı harcamaya delalet eder. Nar ağacı akraba ziyaretini kesmeye de delalet eder. Tatlı ya da ekşi olduğu bilinmeyen nar tatlı hükmündedir. Ancak rüyada bunun ak­sine işaret eden bir durum bulunmadığında bu hüküm verilir.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada tek nar görmek, sul­tan için şehirle tabir edilir. Narın kırılması şehrin fethedilmesidir. Narın kabuğu şehrin surlarıdır. Nar taneleri şehrin halkıdır. İçide şehirdeki mal­dır.

Nar kabuğu yediğini gören kimse, hastalıktan emin olur. Tek nar kilitli sandıkla tabir edilir. Bazende an kovanı ilede tabir edilir. Narın taneleri beyaz ise, dirhemlere kırmızı ise dinarlara delalet eder.

Nar kadın ile tabir edildiğinde güzel kadına delalet eder. Sağlam ise kadının bakire olmasına, kırık ise dul olmasına, çürük ise iffetsiz olmasına, ekşi ise haram mala delalet eder. Nar ağacı heybetli dindar kişidir. Onun dikenleri kendisini günaha ve kötülüklere düşmekten korur. O kişi sultan ise diğer sultanlara galip gelir. Tüccar ise ticareti genişler. Nar ağacı kesmek sılayı rahimi kesmeye de delalet eder. Bazende nar ağacı korkuya delalet eder.

Bazı tabirciler, tatlı nar yorgunlukla elde edilen rızıktır. Ekşi nar ise sıkıntı ve çiledir. İkisi arasındaki tat kendisinde şüphe olan rızıktır, demiş­lerdir.

Rüyanızda Nar Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Nar Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Nar Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Nar Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Nar Rüya Tabiri , Rüyamda Nar Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

3 thoughts on “Rüyada Nar Görmek

 • 30/01/2013 tarihinde, saat 08:20
  Permalink

  rüyamda eşimin akrabasının bakçesının kilidi acık demır kabıdan içeri giriyoom birlerinden kacıyorum bahcede serahalinde nar lar var yere fırladılmış barçalşmış nar tanelerı saçılmış ve çok nar yarısı kırık içi kırmızı görunuyordu bende boşa gıtmesın dıye tek tek toplayıp bir kapa çoçuklarım yesın dıye topladım

  Yanıtla
 • 05/11/2012 tarihinde, saat 16:21
  Permalink

  rüyamda kapımın önünde diğer komşular da bana da dağıtılmak üzere aşure ve nar bırakılıp kapımın çalındığını gördüm kapıyı açtım payımı kaba koyup aldım . bana gelen misafirlere ikram ettim . birde kendimizin ayva reçeli pişirdiğimizi ve erkek kardeşimin bunu yediğini gördüm.

  Yanıtla
 • 07/08/2012 tarihinde, saat 13:56
  Permalink

  rüyamda kardeşemein bir yakın akrabasının hastahanede olduğunu kardeşiminde orada refakatçi bulunduğunu,bu esnada benimde elimde büsküvi paketi( ağzı aık bir kaç tane yemişim.)oldoğu halde hastanenin kapısına geldiğimde kardeşimi gördümde hasta içi birşey almam gerektiğini hatırlıyarak geri dönerken kardeşimin beni fark ederek nereye gidiyorsun diyerek takip etmesi neticesindr kendimi bir manavın önünde bulduğumu ve krdeime ne alalım dedimde narı sever nar alalım demesi üzerine 2 kg nar kabuğu pebe olan nar aldığımı,(bu esnada manavın tezgahında ayrıca küçük ebatta kabuğu kısmen soyulmüş nar taneleri kırmızı şeklinde nar vardı,kardeşim onu terci etmediğinden ben de kabuğu sağlam ve soyulmamış narları aldım)kardeşim bu narların suyunu içer,zaten narıda sever dedi, nar alarak bakaldan ayrıldı.rüyamı yorumlarsanız sevinirm.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir