Rüyada Odun Görmek

 

Rüyada Odun Görmek Anlamı :

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada yerden odun topla­mak hilekârlığa ve söz gezdirmeye delalettir. Zira müfessirler (Odun yüklenmiş karısı da) ayetindeki “odundan” kast edilen söz gezdirmedir demişlerdir. Rüyada odunları yakmak sultanın hizmetinde çalışmaya delalet eder.
Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada bir miktar odunu, yanması için ateşin üstüne koymak, o yerde gittikçe büyütülen sert bir ko­nuşma yapıldığına delalet eder. Dindar bir kimsenin rüyada odun görmek, hırsızlık, zina ya da cinayet gibi bir suç işleyeceğine ve bu suçundan dolayı yargılanacağına ve ceza alacağına delalet eder. Odun taşımak insanlara karşı ağır eleştiriler yapmaya, ırz ve namus konularında iftira atmaya de­lalet eder. Yanında odun yığını olduğunu görmek, mirasa, ihtiyaçlarını gi­dermeye ve kullanılmayan bir vakıf malı elde etmeye delalettir. Odunların kırılmasına ve yarılmasına ihtiyaç duyulması, zorlukla kazanılan rızka de­lalettir. Odunların yakılmaya hazırlanmış olmasıda sultana yakın olmaya ve zorlukların kolaylaşmasına delalet eder.
Ödün görmek belaya ve malda cimrilik yapmaya da delalet eder. Ni­tekim halk arasında bir kimse kaba ya da cimri olduğunda “falan kimse odun gibidir” denir. Bir deste odun görmek, çeşitli mallara delalettir. Hasta kimse için odun toplamak, iyileşmesine ve sağlık bulmasına işarettir.
Bir meyve ağacının odununu görmek, o meyvenin bozulacağına işaret eder. Odunu ateşe atmak, kişinin Allah Teala için kurban kesmesine, küçük çocuğunu eğitmesi için birisinin yanına vermeye, bir suçluyu mahkemeye getirmeye, bir hastayı doktora getirmeye delalet eder. Odunun ateşte tu­tuşması, kurbanının kabul olmasına, çocuğunun terbiye olmasına, davacı olduğu kimseye karşı mahkemeyi kazanmaya delalet eder.
Rüyada odun yediğini gören kimse, haram mal yediğine ya da odunla dövüleceğine delalet eder. Gerçekte gemisi olan birinin rüyada gemisinin yandığını ya da gemisinin yanında odunların yandığını görmek, gemisinin batacağına, odun kütüğü görmek, kronik hastalığa ve çalışmamaya delalet eder. Oturmak için ya da üstünde et parçalamak için düzgünce hazırlanmış kütük malda kâr etmeye ve geçime, kütüğün yamuk olması hanımının gidi­şatının doğru olmadığına ya da ustanın yanlışlığına veya fırsatı kaçırmaya delalet eder.

Rüyanızda Odun Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Odun Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Odun Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Odun Rüya Tabiri , Rüyamda Odun Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

One thought on “Rüyada Odun Görmek

  • 25/11/2012 tarihinde, saat 13:23
    Permalink

    Her evden 3er parça odun alıyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir