Rüyada Ok atan Görmek

 

Rüyada Ok atan Görmek Anlamı :

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada ok atan kimse elçiye delalettir. Ok attığını ancak hedefe isabet etmediğini görmek, bir ihtiyacı için gönderdiği kimse o ihtiyacını gideremez. Eğer ok isabet ederse ihtiyacı giderilir. Düzgün ok kitaba delalet eder. Okun isabet etmesi sözün kabul edilmesidir. Ok kamıştan ise, söz yanlıştır. Eğer bu oku istediği yere isabet ettirirse işini icra eder.
Bir kadının kendisine ok attığını ve okun kalbine saplandığını görmek, bir kadının kendisi ile şakalaşmasına ve kalbinin o kadına tutulmasına de­lalet eder. Eğer ok altından ise, bir kadına yada bir kadın aracılığıyla gön­derdiği mektuba delalet eder.
Elindeki okları teşhir ettiğini görmek yumuşak sözlü ve güzel ahlaklı elçilere delalettir. Okun demirinin kirişe dönük olduğu halde attığını gör­mek, geri çevrilmiş mektuba işarettir. Okun tüysüz olması elçinin zorlayıcı ve baskıcı olduğuna delalet eder.
Okun demiri, kuvvet ve zorbalık hakkında olan mektuba, okun ucunun kurşundan olması, zayıflık hakkında olan mektuba bakırdan olması, dünya mallarına, altından olması, zorlamadan dolayı yazılan mektuba delalet eder. Okun ucunda demir olmadığını görmek, bir kadına mektup gönder­mek istediği halde, ulaşmadığına delalet eder. Okun gezi olmadığını gör­mek, mektubu götüren kimsenin ihtiyatlı olmadığına delalettir. Okun dü­zensiz olması, elçinin kendi adına korkmasına delalet eder.
Rüyada attığı okun isabet ettiğini gören kimse, çocuk bekliyorsa çocu­ğun erkek olduğuna delalet eder. Okçu görmek, doğru söze ve Allah’a itaat etmeyen kimseyi reddetmeye delalet eder. Eğer ok isabet ederse sözünün kabul edilmesine, etmezse kabul edilmemesine delalet eder. Kadının, ok kılıfında tersine çevrilmiş bir ok olduğunu görmesi kocasının kendisinden yüz çevirmesine delalet eder.
Bir tabirde, kendisinden ok atılan yay görülmesi babaya, okçu baba­sından başkasının terbiye ettiği çocuğa delalet eder. Diğer bir tabirde ise elinde yay olduğunu görmek, yetkiye, izzete ve mala ya da sevinçli bir ha­bere delalet eder denilmiştir.

Rüyanızda Ok atan Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Ok atan Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Ok atan Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Ok atan Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Ok atan Rüya Tabiri , Rüyamda Ok atan Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir