Rüyada Öküz Görmek

 

Rüyada Öküz Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada öküz görmek işçiye, kuvvete, sultana, mala ve boynuzlarından dolayı silaha delalet eder. Ancak boynuzları yoksa bu durum hakir, zelil ve nimeti ve kudreti elinden alınmış fakir kimseye, görevinden alınmış işçiye ve fakir reise delalettir. Öküz; çocuğa, adamlar için nikâha, köylü ve çiftçiye, yerin altını üstüne getirdiği için intikama, çiftçi ve köylüye ve hizmet ve yardım ettiği için kişinin yar­dımcılarına, kardeşine, arkadaşına ve kölesine delalet eder.
Rüyada öküz gören kadın ise kocası kendisine boyun eğer veya iki kı­zını evlendirir. Kadın evli değil ise evlenir. Öküz gören kimse saltanat ve yetki sahibi kimse ise, zafere erer, umduğu mülke kavuşur. Öküze bindiğini görmek bu tabiri güçlendirir.
Rüyada bir öküzü kestiğini gören kimse, sultan ise emrinde çalışanlar­dan birisini ya da kendisine isyan eden birisini öldürür. Normal bir insan ise korktuğu kimseye üstün gelir. Veya bir kimseyi aleyhine şahitlik yaptığın­dan dolayı öldürür.
Rüyada öküzün kafasına vurarak, karnını deşerek ya da normalin dı­şında bir şekilde öldürdüğünü görmek, bir adama zulüm ettiğine, adamın kendisine ya da malında haksızlık yaptığına delalet eder. Ancak öküzü öl­dürmekteki niyeti etini almak, yağını çıkarmak, derisini soymak için olursa, gören kimse sultan ise birisinin malının soyulması ile emir vermesine, tüc­car ise alış veriş için kasasını açmasına, öküz semiz ise ticaretinde kar ede­ceğine, zayıf ise iflas edeceğine delalet eder.
Öküzün rengi kırmızı olmadığı sürece ona yük bindirdiğini görmek, kendisine hayırlar geleceğine, kırmızı olması durumunda oğlunun hastalı­ğına delalet eder, denilmiştir. Öküzün kurda dönüştüğünü görmek, adil bir işverenin zâlimleşeceğine, bir tane öküz vali kimse için bir yıllık velayete, tüccar için bir yıllık ticarete delalet eder.
Bir öküz sürüsüne sahip olduğunu görmek, kendisine itibarlı bir top­luluğun boyun eğmesine, öküzün kellesini yediğini gören ( kırmızı olmadığı sürece) mala, riyasete ve mutluluğa ereceğine, bir öküz satın aldığını gö­ren, güzel sözlerle kardeşlerini ve fazilet sahibi insanları idare etmesine, beyaz öküz görmek hayra nail olmaya, kendisini bir öküzün boynuzladığını görmek, Allah Tealanın kendisine gazap etmesine, bir rivayete göre ise Allah Tealanın kendisine salih evlatlar vereceğine delalet eder.
Rüyada öküzün böğürdüğünü görmek uzun bir yolculuğa çıkmasına, öküzün kendisi ile ya da kendisinin öküz ile konuştuğunu görmek, bir kimse ile arasında düşmanlık çıkmasına, bir öküzün üzerine düşmesi o kişinin ölmeşine, öküzün kendisini ısırması hastalığa delalet eder, denilmiştir. Ökü­zün derisi öküz sahibi için bereket işarettir.
Nablusi rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada öküz görmek kavmin efendisine, evin, beldenin ya da köyün reisine delalet eder. Öküz sürüsü görmek gören kimse ehil ise, itibarlı kimselere idarecilik yapacağına, tüc­car ise emri altında olan ortaklar bulacağına, işveren ise işçilerine delalet eder.
Rüyada öküz işçiye delalet eder. Öküze binmek, işçinin kendisine bo­yun eğmesine, öküzün üstünde yük olduğunu görmek, işçisinin o yükün mik­tarı ve çeşidince kendisine mal getirmesine, öküzün üstünde olduğu halde eve girdiğini görmek, kendisine hayırlar verileceğine delalet eder.
Etini yemek için bir öküz kesmek, helal rızıklara işarettir. Rüyada öküz kudretli ve itibarlı bir adama delalet eder. Öküzün eti o adamdan gelecek mala, yağı o senede kazanacağı rızka işarettir. Öküz eti yemek zenginleşmeye, öküze binmek mertebece yükselmeye, öküzün kendisini çiğnemesi veya boynuzu ile deşmesi, rüya sahibinin o sene öleceğine dela­let eder.
Gerçekte hapiste olan, hasta veya zorda olan bir kimsenin rüyada öküz görmesi, tüm bu sıkıntılarından kurtulacağına, öküz ile tarla sürdü­ğünü gören kimse, çiftçi ise o senenin bereketli geçeceğine, tüccar ise ti­caretinin alt üst olarak iflas edeceğine, fakih ve âlim ise dindeki doğrulu­ğunun artmasına delalet eder.
Bir öküzün kendisini yere vurduğunu gören kimse, ölümün eşiğine ge­lir ya da kendisinde olan hastalıktan dolayı ölür.
Öküz çok büyük bir zorluğa ve mertebece kendisinden üstün olan bir kimsenin, kendisini kovmasına ve tehtid etmesine de delalet eder.
Denizde yolculuk yapan kimse için öküz, karşılaşacağı bir zorluğa işa­ret eder.
Rüyada siyah bir öküze bindiğini ya da öküzün kendisini ısırdığını ya da kendisine bir kötülük yapmak istediğini gören kimse, denizde yolculuk yapıyorsa, bindiği gemiye bir bela isabet eder. Batma durumuna gelir sonra kurtulur.
Rüyada öküz sürüsünün bir şehre girdiğini görmek, zalimlerin ve hır­sızların şehre girmesine, bir öküzün kendisini sürüklediğini ve mekânından düşürdüğünü görmek, o kimsenin yetkisinin alınacağına işaret eder.
Rüyada öküz azgın adama da delalet eder. Bir tabire göre; bir öküzü öldürdüğünü ya da boğazladığını görmek, zalim ve azgın kişilerin helak ol­masına delalet eder. Bir öküze bindiğini görmek, devletin kendisine iş ver­mesine ve bu işten kazanç sağlamasına, siyah öküze binmek mal kazan­maya, öküzü eve soktuğunu ve bağladığını görmek, o senedeki hayırlara, öküzün birçok boynuzu olması, boynuzların çokluğuna göre senelere, kır­mızı ve sarı öküzlere koşul aletleri olmadan binmek hastalığa delalet eder.
Rüyada öküz görmek yakışıklı gence, fitnenin kaynamasına, çiftçi ve ziraat ehli için zor işlerin üstesinden gelmeye, ahmaklık ve şaşkınlığa, be­nekli öküz sevinç ve feraha, siyah öküz hâkimiyete ve hasta için şifaya de­lalet edebilir.

Rüyanızda Öküz Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Öküz Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Öküz Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Öküz Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Öküz Rüya Tabiri , Rüyamda Öküz Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

2 thoughts on “Rüyada Öküz Görmek

 • 21/12/2018 tarihinde, saat 14:01
  Permalink

  Rüyamda öküzleri bağladığımı gördüm yaptığım direkler bağlamak için çok ince olduğu için onları yukarıda asılı büyük bir kalas gibi ağaca matkap usulü ile monte etmeye çalıştım sonra yrmliklein yanına dört tane direk dikmeye karar verdim .

  Yanıtla
 • 04/01/2014 tarihinde, saat 19:41
  Permalink

  Rüyada büyük siyah bir okuzun bana saldırı yordu yerde boynuzluyor ezmeye çalışıyordu yorumlarsaniz cok sevinirim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir