Rüyada Öldürme Görmek

 

Rüyada Öldürme Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)”in tabiri: Rüyada bir insanı öldürdü­ğünü gören kimse, büyük bir günah işler. Bir tabire göre ise bu rüya üzün­tüden kurtulmaya delalet eder.
Nitekim ayeti kerimede şöyle buyurulur. (Hem bir adam öldürdü­ğünde seni gamdan kurtardık)479
Rüyada kendisini öldürdüğünü gören kimse hayra erer ve nasuh töv­besi ile tövbe eder. Zira ayeti kerimede şöyle buyurulur. ( Gelin yaradanınıza dönün tövbe edin de nefislerinizi öldürün) 480 Rüyada öldürüldüğünü gören kimsenin ömrü uzun olur. Boğazlama olmaksızın bir kimseyi öldürdüğünü görmek, öldürülen kimsenin hayra ermesine delalet eder. Bir kimseyi boğazladığını görmek, boğazlanan kimseye dininde hak­sızlık yapmaya ya da onu günah işlemeye teşvik etmesine delalet eder. Rüyada öldürüldüğünü ve katili bildiğini gören kimse, hayra, zenginliğe, mala ve saltanata nail olur. Bazende bu hayırlar rüyada kendisini öldüren kimseden ya da rüya sahibinin ortağından gelir. Katili bilinmezse rüya sahi­binin nankör olduğuna delalet eder. Ayeti kerimde şöyle buyurulur. (o kah­rolası insan ne nankör şey)
Nablusi (rahmetullahi aleyh) in tabiri: Rüyada köle olan bir insan rü­yada efendisinin kendisini öldürdüğünü görmesi, azad olacağına delalet eder. Rüyada öldürüldüğünü ancak öldüren kimseyi tanımadığını görmek rüya sahibinin şeriatı ihmal ettiğine delalet eder.
Öldüren kimseyi bilmek düşmanına karşı galip gelmeye ve katiline üs­tün gelmeye delalet eder. Rüyada bir adamı öldürdüğünü ve ölen kimsenin kanlarının aktığını görmek, ölen kimsenin öldüren kimsenin hoşlanmadığı sözler duymasına delalet eder. Bir tabire göre ise öldürülen kimse, öldüren kimse tarafından hayra nail olur.
Kasıtlı olarak bir adamı öldürdüğünü gören kimse asi olur. Bir kimseyi öldürdüğünü ikrar eden kimse, bir yetkiye nail olur. Nitekim ayeti kerimde şöyle buyurulur. (Dedi, ya rabbi ben onlardan bir adam öldürdüm)482
Rüyada öldürüldüğünü gören kimse namazı inkâr eder ya da namazı terk eder. Çocuğunu öldürdüğünü gören kimse rızka nail olur. Rüyada Allah Teala yolunda öldürüldüğünü gören kimse, kazanç elde eder. Ticaret yapar ve sözünü yerine getirir. Bazende bu rüya sahibi mızrakla yaralanarak, bo­ğularak ya da karın hastalığına yakalanarak vefat eder. Rüyada öldürüldü­ğünü gören kimse hâkimin katında şahitlik yapmak istiyorsa, şahitliği kabul edilir. Bazende bu rüya sahibi için uzun hayata ve açıkça nimetlere delalet eder.

 

Rüyanızda Öldürme Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Öldürme Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Öldürme Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Öldürme Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Öldürme Rüya Tabiri , Rüyamda Öldürme Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir