Rüyada Ömer bin hattab Görmek

 

Rüyada Ömer bin hattab Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Hazreti Ömer (radıyallahu anh)ı gören kimse dinde kuvvete, sözünde adalete ve güzel bir yaşantı ve yöneticiliğe nail olur.
Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Hazreti Ömer (radıyallahu anh)ı rüyasında gören kimse uzun ömürlü, yaptığı işler sebebi ile övülen ve doğruyu konuşan biri olur. Ömer (radıyaüahu anh) ile rüyasında musafaha eden kişinin dünyevi imkânları genişler, ileri görüşlü olur ve haramlardan sakınır. Zira o’nun şöhreti, faziletlerini anlatmaya ihtiyaç bırakmaz. Ömer (radıyallahu anh)ın rüyada kendisini müjdelediğini gören kimsenin sünneti yaşayan kimse olduğuna delalet eder. Ömer (radıyallahu anh) ın suratı asık bir şekilde kızgın olarak gören kimse iyilik yapmak ister, iyilikle emr eder ve kötülükten sakındırır. Kuraklığın olduğu bir yerde Ömer (radıyallahu anh) ın görülmesi, çokça yağmur yağmasına delalet eder. Eğer o yerde zu­lüm varsa, zulüm kalkar adalet gelir.
Ömer (radıyallahu anh) ın suretine girdiğini görmek, bazen şehit ola­rak ölmeye, ordu içinde gören kişi, Allah Tealadan korkan takva ve emanet sahibi biri olmaya delalet eder Ömer (radıyallahu anh)ı Peygamber (sallalahu aleyhi vessellem) efendimiz ile birlikte gören kişi büyük bir hayra nail olur. Onu görmek rüyanın görüldüğü zamanda hakkın hâkim olduğuna ve iyiliğin emr edilip kötülükten sakındırıldığına delalet eder. Bazende Ömer (radıyallahu anh)ı görmek düşmanlıktan sonra barışmaya, nefretten sonra muhabbete ve sahip olduğu dünyevi imkânları terk edip züht hayatı yaşamaya delalet eder.
Ömer (radıyallahu anh)ı gören kişi sultan ise ülkeleri fetheder ve dini, gerektiği gibi ayakta tutar. Ömer (radıyallahu anh) ın kendisine kırbaçla vurduğunu ya da kendisini tehdit ettiğini gören kişi, yaptığı şeyleri terk etmelidir. Bazende bu rüyanın tevili sultandan gelecek bir cezaya da dela­let eder.

 

Rüyanızda Ömer bin hattab Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Ömer bin hattab Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Ömer bin hattab Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Ömer bin hattab Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Ömer bin hattab Rüya Tabiri , Rüyamda Ömer bin hattab Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir