Saç Dökülmesi Nedenleri

Saçlarımız Neden Dökülür, Saçlarımız Neden Dökülür,

Saç dökülmesi hem kadınların hem erkeklerin kâbuslarından bir tanesidir. Genellikle strese bağlanan saç dökülmesi uzmanlara göre çok daha ciddi sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. İşte saç dökülmesinin belli başlı sebepleri:

Troid hastalığı

Saç dökülmesi troid hastalığının en belirgin belirtilerinden bir tanesidir. Bu hastalığın tedavi edilmesinin ardından saçlar da sağlığına kavuşacaktır.

Bilinçsiz diyetler

Bilinçsiz bir şekilde uygulanan diyetlerde vücut sahip olduğu vitamin ve mineralleri kaybeder. Nervesa, blumia gibi yeme ile ilgili sorunların olduğu hastalıklarda da saç dökülmeleri görülebilmektedir.

Demir ve protein eksikliği

Beslenme kaynaklı saç dökülmesi nedenlerinden bir tanesi de demir ve protein eksikliğidir. Saç dökülmesi arttığında bunun vücuttaki demir ve protein eksikliğinden kaynaklandığı söylenebilir.

Saçı sıkı toplamak

Saçların çok sıkı toplanması da dökülmeye sebep olan etkenlerden bir tanesidir. Bu işlem kişinin kel kalmasına bile sebep olabilir.

Stres

 

Stres ve travmalar saç dökülmesine sebep olan etkenlerin başında gelmektedir. Karşılaşılan stres ve travma ile birlikte 4 ay boyunca saç dökülmeleri devam eder.

Saçı fazla ısıya maruz bırakmak

Çok sık şekilde düzleştirici ve fön makinesi kullanmak saçların dökülmesine sebep olan etkenler arasındadır.

Menopoz

Kesin bir bilimsel veri olmasa da menopozun saç dökülmesine sebep olduğu tahmin edilmektedir.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir