Sağlık Alanında Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ve Amaçları

Bir toplum içerisinde yer alan tüm insanlar aynı şansa ve imkana sahip olmadıklarından dolayı çok sayıda yardıma muhtaç insanın olduğunu söyleyebiliriz. Bir insan için bu hayattaki en kıymetli değer ise sağlık olduğu için sağlık alanında duyulan yardım ihtiyaçları çok önemlidir. Bu ihtiyaçların karşılanması, destek olunması gibi durumlarda kendisini gösteren ve insanların yanında olan bir takım sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır. Bizler de bu konu ile ilgili yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere sağlık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve amaçları kısaca bilgi vereceğiz.

sağlık sivil toplum ile ilgili görsel sonucu

Sağlık Alanında Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ve Amaçları

  • LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı: Lösemi hastalığına yakalanan çocukların hem sağlık hem de eğitim ihtiyaçlarının giderilerek lösemili çocuklara karşı farkındalık oluşturmaktır.
  • Türk Böbrek Vakfı: Böbrek hastalığı bulunan kişilerin teşhis edilerek tedavi ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını gidermektir.
  • Kızılay: Toplumda oluşan bir takım sorunlar ile ilgili mağdur olan insanlara sağlık, eğitim, barınma, beslenme ve daha birçok konuda yardım etmektir.
  • Yeşilay: Kötü alışkanlıkların önüne geçilmesi, kötü alışkanlıkları olan insanların tedavi edilmesi ve uyuşturucu ile ilgili insanların bilinçlendirilmesi olmaktadır.
  • Türk Kalp Vakfı: Kalp ya da damar rahatsızlıkları bulunan insanların ihtiyaçlarının karşılanarak, kalp ve damar hastalıkları ile ilgili insanların bilinçlendirilmesidir.

Sağlık Alanında Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ve Amaçları Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir