Savaşlar Yapıcı Mıdır Yıkıcı Mıdır Münazara

Dünyanın en büyük sorunlarının başında savaşlar yer almaktadır. Savaşlar yüzünden eski zamanlardan bu yana çok sayıda insan yaşamını kaybetmiştir. Yaşamını kaybeden birçok insanın masum olduğu bilinmektedir. Canını kaybetmeyen insanlar ise çok fazla sayıda sorun ile uğraşmak durumunda kalmışlardır. Savaşlar insanların sahip olduğu maddi ve manevi değerlere zarar vererek çok sayıda mal kaybının yaşanmasına da neden olmaktadır. Bunun yanı sıra açlık, susuzluk, barınma, giyinme ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayamama, yoksulluk ve daha çok sayıda sorun ile uğraşmak durumunda kalmışlardır. Bizler de sizlerin bu konuya dair bilgilenmesini sağlamak amacı ile yayınladığımız bu yazıda, sizlere savaşlar yapıcı mıdır yıkıcı mıdır münazara kısaca bilgi vereceğiz.

Savaş ile ilgili görsel sonucu

Kimi milletler başka milletlere kendi düşüncelerini kabul ettirmek ya da daha refah bir hayat sürdürebilmek için kazanmayı hedeflemek amacı ile savaş içerisinde olmayı yapıcı olarak değerlendirirler. Fakat hiçbir zaman savaşların yapıcı olduğu görülmemiş ve hissedilmemiştir. Çünkü çok sayıda masum insan hayatını kaybetmekte ve birçok çocuk annesi ve babasız yaşama devam etmek durumunda kalmıştır. Savaşlar her zaman daha fazla savaşı beraberinde getirmiştir.

Savaş kavramını duyduğu zaman her insan kendisini kötü hissetmektedir. Oysa ki barış kavramı her insanın içerisine su serpmekte olup insanlara mutlu ve huzurlu bir hayat vaat etmektedir.

Savaşlar Yapıcı Mıdır Yıkıcı Mıdır Münazara Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir