SBS Puan Hesaplama

2013 8. SINIF TEOG PUANI HESAPLAMA

Eokul sitesi olarak TEOG’nin nabzını tutmaya devam ediyoruz. Aşağıdan TEOG Puanınızı hesaplayabilirsiniz. 2013 Yeni Sistem 8. Sınıf TEOG Puan Hesaplama Robotu . Eokul TEOG Puan Hesaplama . 8 Haziran 2013 tarihinde yapılacak olan TEOG ( Seviye Belirleme Sınavı ) hemen ardından cevaplarınızı kontrol ettikten sonra TEOG Puanı hesaplama için bu sayfamıza bekliyoruz. Aşağıdaki kutulara doğru ve yanlış sayılarınızı veya sadece netlerinizi yazarak 8. sınıf TEOG puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Bu puan hesaplamasında 2012 yılında yapılan TEOG Uygulamasına ait Test Ortalama ve Standart Sapmaları ile maksimum ve minimum Toplam Ağırlıklı Standart Puanlar kullanılmıştır. 2013 TEOG’de bu puanlar değişeceği için hesaplanan puanlar tahmini puanlardır.

Aşağıdaki tabloda TEOG puanınıza ek olarak Ortaöğretime geçişte kullanılacak olan Yıl Sonu Sınıf Puanınızı (SP) da hesaplayabilirsiniz. Bunun için Yılsonu Başarı Puanınız ile okulunuzdaki en yüksek not alan öğrencinin Yıl sonu Başarı Puanını (Max. YBP) yazmanız gereklidir. (YBP puanı okullarca 100 üzerinden verilen puandır)

TEOG Puan Hesaplama İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz …

431 thoughts on “SBS Puan Hesaplama

 • 14/01/2015 tarihinde, saat 18:35
  Permalink

  Teogda 700 üzerinden *** aldım diyelim 500 puan üzerinden kaç puana denk gelir

  Yanıtla
 • 28/11/2014 tarihinde, saat 14:58
  Permalink

  arkadaşlar bu yanlıştır buna güvenmeyin sakın!

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir