Sevdiğiniz Hayvanları Konu Alan Bir Masal Yazınız

Dünyada birçok hayvan ormanlık alanlarda hayatlarını sürdürmektedir. Ormanlar sayesinde bu hayvanların nesli devam etmekte ve doğadaki döngü herhangi bir zarar görmemektedir. Fakat kimi zaman insanların orman ile ilgili bilinçsiz davranışları hem kendilerine hem de bu hayvanların hayatlarına ciddi zararlar vermektedir. Halbuki hayvanlar bizlerin en yakın dostlarıdır. Onları korumak bize düşer. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere sevdiğiniz hayvanları konu alan bir masal yazınız kısaca bilgi vereceğiz.

orman hayvanlar ile ilgili görsel sonucu

Ormanda yaşayan hayvanlar her gün birlikte oyun oynar ve koşarlardı. Ormana insanlar geldiği zaman hayvanlar endişelenir ve saklanırlardı. Çünkü bazı insanlar onları avlamaya gelirlerdi. Bunu bilen hayvanlar korkarlardı. Günün birinde ormana yine bir çocuk geldi. Ormana gelen çocuğun adı Selim’di. Selim, ormanları ve hayvanları çok sever ve asla onlara zarar verecek davranışlarda bulunmazdı. Selim ormana gittiğinde ağaçlar ile konuşur ve hayvanları da görüp sevmeyi dilerdi. Fakat insanların hayvanlara zarar verdikleri için onların da saklandığını bilirdi. Selim bir gün hayvanlar için ormana yemek götürdü. Saklandıkları yerden Selim’i izleyen hayvanlar emin olamadıklarından dolayı çıkmadılar.

Selim, her gün ormana yemek götürür ve şarkı söylerdi. Hayvanlar da bir gün Selim’in yanına gitti. Onlara zarar vermediğini ve kendilerini sevdiğini anladıkları zaman aralarında güzel bir arkadaşlık oluştu. Selim, her zaman hayvanlara zarar vermemek gerektiğini insanlara anlatırdı.

Sevdiğiniz Hayvanları Konu Alan Bir Masal Yazınız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir