Sınava Hazırlık Sürecinde Çocuklarınıza Destek Olun

Sınav denildiğinde çocuklar endişeli kaygılı veya bazı çocuklar ise mutlu olabilirler. Çocuğun sevdiği dersler üzerine yoğunlaşması tabi ki, sınav dönemlerinde de etkili olacağından bu durumda eşitlemeyi yapmanız yine anne ve babası olarak size düşen görevler arasında yer almaktadır. Çocuklarınıza sınav dönemlerinde destek olarak okulda öğrendiklerini evde tekrara ettirebilirsiniz. Sınav dönemlerinde tekrar kısmını beraber yapabileceğinizden bahsedebilir ve sınava daha moral olarak yüksek girmesini sağlayabilirsiniz. Sınav dönemleri çocuklar için endişeli dönemlerdir.

osymsinavlar

Nedeni ise yapamama korkusundan kaynaklanır. Ancak okulda derslerinde başarılı bir çocuk derslerini iyi dinleyen bir çocuk evde tekrara ederek sınav dönemlerini daha kolay geçirebilmektedir. Çocuğun mutlu olması bu bağlamda önemlidir. Çocuğu teşvik ederek ev içerisinde doğru bir ortam sağlıklı bir ortam hazırlayarak ders çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ufak ödüllerle çocuğunuzu şımartabilir ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Sınav dönemlerinde özellikle hangi ders olursa olsun çocuğun yapması gereken asıl önemli ve okulda öğrendiği bilgileri evde üzerinden geçerek önemli bilgileri not alması ile başarılı bir sonuç verir.

Dolayısı ile sınav dönemlerinde çocuğunuzla doğru bir iletişim halinde olursanız eğer çocuğun sizinle de ders çalışması kaçınılmaz olacaktır. Sizin fikirlerinize de kulak verecek ve birlikte deneme testleri de yapabiliyor olacaksınız. Sınav dönemlerinde okullarda özellikle sınavda çıkacak olan bölümler hakkında bir tekrar yapılır ilk ve orta öğretimde öğretmenler bu konuda çocukları uyarır ve çocukların sorumlulukları dahilinde notlarını düzgün bir şekilde almaları ve aldıkları notları okuyarak ve anlayarak üzerinden geçerek sınavda başarılı olması sağlanmaktadır.

eokulegitim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir