Soma ile İlgili Kompozisyon

Soma Hakkında Kısa Yazı, Soma ile İlgili Kompozisyon

İçimiz yandı, toplum olarak parçalandı yüreğimiz. Sorumluların tedbirsizliğine mi kızalım, acılı ailelerin gözyaşlarına mı yanalım bilemedik. Hem üzüldük hem ağladık hem de çok kızdık. Yaşadığımız duygular tarif edilemez ama ne dersek diyelim sözün sonuna geldik, üç yüz canımızı verdik toprağın altına. Kara bir leke gibi yazıldı alnımıza: SOMA!

Soma’da binlerce maden işçisinin hayatını kaybetmesi unutulacak bir acı bırakmadı yüreğimize. Bu olay ülkemizdeki maden sektörünün tedbirsizliğini ve nasıl patlamaya hazır bir bomba gibi işletildiğini serdi gözler önüne. Bir daha böyle acılar yaşamak istemiyor ve yetkililerin bu konuda daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Tüm dünyanın güvenli şekilde çıkardığı madeni biz neden ateş içinden çıkarıyoruz?

Soma faciası unutulmayacak desek de ülkemizde her acıda olduğu gibi unutulacağından çok korkuyoruz. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi madenlere sıkı denetim altına alınmalı ve işçiler tüm güvenlikleri sağlanarak madene gönderilmelidir. Soma hakkında söylenecek çok şey olsa da bir daha bu acıyı yaşamak istemeyişimiz sözün sonu. Allah bu acıyı milletimize bir daha yaşatmasın…

Soma İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

One thought on “Soma ile İlgili Kompozisyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir