Tasarruf İle İlgili Kompozisyon

Tasarruf Hakkında Kısa Yazı, Tasarruf İle İlgili Kompozisyon

Tasarruf kişinin elindeki malların tümünü harcamadan bir kısmını biriktirmesi, ya da elindekileri boş yere harcamaması anlamına gelmektedir. Bilinçli bir tüketici tasarruf yaparak geleceğin garanti altına almayı bilen kişidir.

Tasarrufun hayatımızdaki önemi çok büyüktür. Bugün birçok mala sahip olabiliriz ama yarın başımıza e geleceği belli değildir. Bu nedenle insan elinde olan mal varlığının bir kısmını gelecekti günler için biriktirmeye çalışmalıdır. Tasarruf yapan kişiler zor zamanlar geçirdiklerinde başkalarına muhtaç olmaz ve kendi biriktirdiklerini kullanarak bu zor günleri atlatırlar. Tasarruf çocuklukta başlamalı ve anne babalar çocuklarına küçük bir kumbara alarak onlara tasarrufu öğretmeye çalışmalıdır.

Tasarruflu kişiler ellerinde bulunan şeylerin kıymetini bilirler. Bu kişiler ellerindekileri farklı şekillerde değerlendirerek mallarını çöpe atmazlar. Tasarruf herkesin sahip olması gereken çok güzel bir davranıştır. Bu nedenle herkesin tasarruflu olmaya özen göstermesi gerekmektedir.

Tasarrufun Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir