Tasarruflu İnsan Nasıl Davranır

Tasarruflu insan ne yapar, tasarruflu bir insan nasıl yaşar hakkında yazı paylaşıyoruz.

Tasarruf, günlük hayatta yapılan harcamalarda ve tüketilen maddelerde ölçülü olmak ve gerektiğinden fazla tüketmemek anlamına gelir. Tasarruflu insan özellikle bunlara dikkat ederek yaşar. Alacağı hiçbir şeyde aşırıya kaçmaz, tüketeceğinden fazlasını almaz. Böylece ülke ekonomisine de önemli katkılarda bulunur.

Bazı insanlar vardır kıtlıktan çıkmış gibi her gördüğünü almaya yönelir. Bu açgözlü insanlar bunları satın almasına rağmen bunların çoğunu tüketmeyerek atılmasına neden olur. İşte bu insanlar başkalarının tüketeceği ürünü satın alarak hem onlara hem de ülke ekonomisine zarar veren insanlardır.

Tasarruflu insan sadece malları ve ürünleri değil zamanı da tasarruflu kullanan insandır. Özellikle zaman geri gelmeyen ve bir daha tekrarlanmaya bir soyut varlıktır. Zaman kontrolü planlamayla olur. Tasarruflu insan zamanını planlayarak geçirdiği için verimli bir zaman geçirir ve işlerinde daha başarılı olur. Tasarruflu insan ayrıca birikim de yaparak gelecekte başına gelecek sıkıntılar için her zaman hesabında biraz mal, para veya eşya bulundurur. Böylece geleceğini güvence altına almış olur. Tasarrufta önemli olan ânı değil, geleceği de düşünerek hareket etmektir. Bu düşünceye sahip olan insan tasarruflu olabilir.

tasarruf_etmenin_etmenin_6_yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir