TEMA vakfı hakkında bilgi

TEMA vakfı hakkında bilgi, Tema vakfı faaliyetleri nelerdir hakkında bilgi veriyoruz. 

Tema hangi alanlarda etkinlik gösterir, temanın çalışma alanları nelerdir, bu yazımızda sizlere tema vakfının etkinlik gösterdiği alanlardan bahsedeceğiz.

Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı, kısaca TEMA vakfı Türkiye’de erozyonun önlenmesi ve erozyona uğrayan toprakların iyileştirilmesi alanında pek çok çalışma yürütüyor. Bu çalışmaların ana başlıklarını ise çorak bölgeleri ağaçlandırma, okullarda erozyon üzerine eğitimler, erozyonla mücadele alanında uluslararası çalışmalar, kırsal kalkınma ve erozyonla mücadele için yasal çalışmaların yürütülmesinde siyasetçilere yardım etmektedir.

TEMA Vakfı erozyonla mücadele ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla çölleşmeyle mücadele, ağaçlandırma ve karbon tutma, iklimi ve biyolojik çeşitliliği koruma ve kırsal kalkınmayı destekleme projeleri yürütmektedir. TEMA Vakfı’nın amaçları: Türkiye’de erozyonla mücadele ve çölleşmenin önemine dikkat çekerek bu konuda yetkilileri ve halkı bilinçlendirmek, tarım alanlarını ve yeşil alanları koruyarak çölleşmelerini önlemek; su, orman, hayvan ve bitki çeşitliliğini korumak amacıyla farkındalık yaratan projeleri desteklemek ve devlet yöneticilerinde bu konuda bilinç oluşturmaktır. TEMA vakfı bu çalışmalarını yıllardır başarıyla sürdürmekte ve yaptığı projelerle birlikte binlerce kilometrekarelik alanı ağaçlandırarak erozyonla mücadelede etkin bir çalışma yürütmektedir.

indir (4)

TEMA Hangi Alanlarda Etkinlik Gösteriyor Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir