Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Münazara

Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Hakkında Kısa Yazı, Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Münazara

Medya iletişim konusunda insanların en önemli kaynağıdır. Medya toplumun içinde bulunduğu şartlara göre haber yapar. Toplumda meydana gelen olayları halka en doğru şekilde duyurmaya çalışır. Aynı şekilde medyadaki haberlere göre yaşamına yön verir. Toplum ile medyanın etkileşimi karşılıklı olarak devam eder.

Söz konusu etkileşim içerisinde toplumun medyayı etkilemesi daha fazladır. Çünkü medya haber yaparken kaynak olarak toplumu kullanır. Örneğin ülkemizde medya haber yaparken kutup ayılarını ya da buzulları kullanmaz. Çünkü bizim ülkemizde kutup ayıları ve buzullar yoktur. Bu nedenle haberlerde sık sık toplumumuzu ilgilendiren konulara yer verilir.

Kadına uygulanan şiddet, iş kazaları, trafik kazaları medyada gösterilen haberlerin başında yer almakladır. Çünkü bizim toplumumuzda bu olaylar sıklıkla yaşanmaktadır. Bu haberler toplumun medyayı daha fazla yönlendirdiğini bize bir kez daha göstermektedir.

Toplum ve Medyanın Birbirine Etkisi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

4 thoughts on “Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Münazara

 • 15/05/2019 tarihinde, saat 12:57
  Permalink

  Allah’ın cezaları her yere aynı şeyi kopyala yapıştır yapmışlar.Münazaramız var.Biraz yardım etseniz ne olurdu lan!!!!!!

  Yanıtla
 • 29/04/2019 tarihinde, saat 21:23
  Permalink

  toplumun medyayı etkilemesi daha fazladır. Çünkü medya haber yaparken kaynak olarak toplumu kullanır. Örneğin ülkemizde medya haber yaparken kutup ayılarını ya da buzulları kullanmaz. Çünkü bizim ülkemizde kutup ayıları ve buzullar yoktur. Bu nedenle haberlerde sık sık toplumumuzu ilgilendiren konulara yer verilir. Munazara takikindayim ve bana boyle bir soru sorulursa nasil cevaplayabilirim yardim edin savundugum konu medya toplumu yonlendirir.

  Yanıtla
 • 29/03/2019 tarihinde, saat 17:52
  Permalink

  Cok gzueldi ama azdi yaa

  Yanıtla
 • 04/03/2018 tarihinde, saat 14:46
  Permalink

  çok teşekkürler çok işime yaradı :)

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir