Toplum ve Şiddetle İlgili Kompozisyon

Toplum ve Şiddet Hakkında Kısa Yazı, Toplum ve Şiddetle İlgili Kompozisyon

Şiddet bir toplum için en önemli tehditlerin başında gelmektedir. Şiddetin her türlüsü kötüdür. Özellikle şiddet uygulanan insanlar oldukça zor duruma düşerek mutsuz bireyler haline gelmektedir. Şiddetin yoğun olduğu toplumlarda suç oranları da yoğundur.

Ülkemiz şiddet unsurunun çok fazla karşılaşıldığı bir ülkedir. Özellikle kadına uygulanan şiddet ve çocuklara uygulanan şiddet bunların en tehlikelileri arasındadır. Kadınlar ve çocuklar yapı olarak güçsüz varlıklardır. Bu nedenle kendilerini koruyamadıklarından şiddetten son derece fazla etkilenmektedirler. Bu durum ülkemiz için utanç verici bir durumdur. Alınacak önlemler ile Bu şiddet olayları mutlaka çözümlenmeye çalışılmalıdır.

Şiddet gören kimseler toplumda içine kapanık ve yavaş yavaş benliğini kaybeden insanlara dönüşürler. Ayrıca şiddet ile büyüyen çocuklar d a ileride şiddet uygulayan bireylere dönüşeceklerdir. Bu nedenle şiddet konusunda oldukça duyarlı olunmalı ve toplumda şiddetin önlenmesi için gerekli olan her şey yapılmalıdır.

Şiddetin Topluma Zararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir