toplumsal sorunların çözümünde birlikte hareket etmenin önemi nedir

toplumsal sorunların çözümünde birlikte hareket etmenin önemi nedir, bu yazımızda sizlere toplumsal yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili bir yazı paylaşacağız.

Bazı toplumsal problemler sadece dayanışmayla çözülebilir. Çünkü bu zorlu problemleri tek bir kişinin çözmesi oldukça zordur ve mutlaka başkalarının yardımı gereklidir. Bu sayede insanlar başarıyla işlerin üstesinden gelir ve toplumsal barış sağlanmış olur. Toplumsal dayanışmanın sağlanması için mutlaka ortak değerler etrafında halkların birleştirilmesi gerekir. Ortak değerler insanları bir araya getirerek ortak çalışma bilinci oluşturulması sağlanır. Başarı için çevresel sorunların çözülmesi, barış ve güvenliğin sağlanması gereklidir. Çünkü güvenlik tehlikesindeki toplumlarda toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın fazla olmadığı gözlenmiştir. Barışın var olduğu yerlerde sağlıklı bir toplum ve dayanışmanın yer aldığı bir ortam görülebilir.

Ayrıca bazı insanların başarısızlığı da toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayla da kapatılabilir. Tek tek insanlar başarısız olabilir ancak toplumsal dayanışma sayesinde mutlaka kesin bir başarı sağlanacaktır. Mesela kurtuluş savaşı ve milli mücadele döneminde toplumumuz özverili bir çalışmayla yardımlaşmayla savaşı zor şartlar altında kazanmıştır. Bu sayede bizler özgür bir Türkiye’de yaşıyoruz. Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın değerini kavrarsak başarılı olacağımıza inanıyoruz.

Image92

Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışmanın Önemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

7 thoughts on “toplumsal sorunların çözümünde birlikte hareket etmenin önemi nedir

 • 06/07/2017 tarihinde, saat 11:11
  Permalink

  GÜNÜMÜZDE TOPLUMSAL YARDIMLAŞMA ÇÖKMÜŞ DURUMDA.. DAHA DÜN BAZI İNSANLAR YANI BAŞINDAKİLER AÇLIK ÇEKERKEN… AFRİKA’YA KUYU AÇTIRMAK İÇİN PARA GÖNDERİYORLARDI…..

  Yanıtla
 • 06/04/2015 tarihinde, saat 14:10
  Permalink

  giriş bölmünü beğenmedim

  Yanıtla
 • 10/04/2014 tarihinde, saat 19:59
  Permalink

  çok beğendim teşekürler

  Yanıtla
 • 01/04/2014 tarihinde, saat 21:39
  Permalink

  iğrenççç birşeyy hiç beğenmedimm

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir