Toplumun Düşmanı Cehalet Cehaletin Düşmanı Öğretmendir Kompozisyon

Toplumun Düşmanı Cehalet Cehaletin Düşmanı Öğretmendir Hakkında Kısa Yazı, Toplumun Düşmanı Cehalet Cehaletin Düşmanı Öğretmendir Kompozisyon

Bilgi toplum için en önemli silahtır. Bir ulusun bilgisiz yani cahil insanlardan oluşması o ulus için felaket ile eş anlamlıdır. Bu nedenle her millet, toplumdaki bilgi seviyesini arttırmak için ne gerekiyorsa yapmalıdır.

Bilgisizlikle mücadele etme görevinin en önemli kısmı toplumdaki öğretmenlere düşmektedir. Öğretmenler, öğrencilerini bilgi ile donatarak cehaletin önüne geçerler. Okullarda yapılan eğitim sayesinde öğrenciler bilgi sahibi olurlar ve bu öğrenciler büyüyüp öğrendiklerini uygulayacakları görevlere gelirler.

Bilgisiz bir toplum çağa ayak uyduramaz ve diğer ulusların himayesine girerek yavaş yavaş benliğini kaybeder. Bu nedenle toplumun her zaman cehalet ile mücadele etmesi gerekmektedir. Bunu en iyi yapacak kişi ise öğretmendir.

Toplumun Düşmanı Cehalet Cehaletin Düşmanı Öğretmendir Sözünün Anlamı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir