Toplumun Temel İhtiyaçlarının Karşılanmaması Durumunda Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir

Toplumun temel ihtiyaçları karşılanmazsa ne olur, bu yazımızda sizlere toplumun temel ihtiyaçları karşılanmasa çıkabilecek sorunlar hakkında bilgi vereceğiz.

İnsan yaşamının devamı için gereken en önemli madde kuşkusuz ki oksijendir. Bizler gün içinde binlerce kez soluk alıp veririz. Bu soluk alıp vermelerimizi biz fark etmesek de vücudumuz düzenli bir şekilde gerçekleştirir. Farkında olmadığımız için değerini anlamasak da oksijen yaşamımızı devam ettirmemiz açısından olmazsa olmaz ihtiyacımızdır. Diğer ihtiyaçlarımız ise su ve diğer besin maddeleridir. Şimdi diğer ihtiyaçlarımızdan biraz bahsedelim.

Oksijenle birlikte su da önemli bir yaşam ihtiyacıdır. Vücudumuzun %70’inin sudan oluştuğu tespit edilmiştir. İnsanlar açlığa bir haftadan fazla dayanabilirken susuzluğa en fazla üç gün dayanabilir. İnsanların diğer bir ihtiyacı ise barınaktır. İnsanın başını sokacağı bir damının olması onu yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyacak elbiselere sahip olması da önemlidir. Aşırı sıcak ve soğuklar insanın hastalıklara direncini zayıflatır, hastalıklardan korunmak için giyeceklere ihtiyacımız vardır.

Son temel ihtiyacımız ise barınmadır. İnsanlar her zaman başlarını sokacakları bir yuvaya ihtiyaç duyarlar. Çünkü onlar kötü hava şartlarından ve diğer canlıların onlara verecekleri zararlardan korunmak isterler. Bu nedenle insanın en temel ihtiyacı olarak bir ev gerekir. İnsanların bu ihtiyaçları giderilmezse toplumda büyük sorunlar yaşanır. Çünkü bu ihtiyaçlar toplumdaki bireylerin en çok ihtiyaç duydukları ve yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilecek nitelikte ihtiyaçlardır. Bu ihtiyaçların karşılanmaması toplumda bireylerin birbirlerine düşmelerine neden olur. İnsanlar bu temel ihtiyaçlarını giderebilmek için kendisinde olmayan ama diğerlerinde olmayan temel ihtiyaçlarını çalarak karşılar, bu da toplumda büyük sıkıntılara neden olur. Devletler bu toplumsal sorunların çözmek adına toplumların temel ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal projeyi hayata geçirmelidirler.

images (1)

 

Toplumsal Sorunların Çözülmemesi Durumunda Neler Yaşanır Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir