Toprak İle İlgili Kompozisyon

Toprağın önemi, toprakların insanlar için önemi, bu yazımızda sizlere toprak ile ilgili kısa kompozisyon paylaşacağız.

Bir ulusun üretim yapabilmesi için, içinde yaşadığı toprağa ihtiyacı vardır. Toplumların varlığını sürdürebilmesinin temeli budur. Kurtuluş savaşını kaybetmiş olsaydık, bugünkü topraklarımız başkalarına ait olacaktı ve şimdiki gibi yaşayamayacaktık.

İnsanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için toprak gereklidir. Toprak insanın beslenmesini, nefes almasını ve barınmasını sağlar. Ülkemizdeki verimli araziler sayesinde, ihtiyaçlarımızı kendimizi yetiştirebilecek potansiyeldeyiz. Toprakta yetişen ürünleri satan kişiler geçimini bu yolla sağlarlar. Toprak üzerindeki yerleşim alanları sayesinde, insanlar barınma ihtiyaçlarını giderler. İnsanlar buralarda beraber yaşayarak daha güvenli ve kolay yönetilebilir hayat sürmektedir.

Toprak sadece insanların değil hayvanların da temel yaşam alanını oluşturmaktadır. Pek çok havyan toprak altında veya topraktan yaptıkları evlerde yaşayarak hayatlarını devam ettirir. Toprakta yetişen otlarla ve bitkilerle beslenir. Kısaca toprak sadece insan için değil bütün canlılar için önemli bir yer edinmektedir. Bugün bolluk içinde yaşıyorsak toprakların verimli kullanılarak iyi ürünler çıkarılması sonucunda yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilmeliyiz.

380028

Toprak İle İlgili Kısa Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

3 thoughts on “Toprak İle İlgili Kompozisyon

 • 17/04/2018 tarihinde, saat 18:59
  Permalink

  Elinize sağlık ödev vermişti hoca allah razı olsun kolaylıkla yaptım ödevimi hiç boş yazmamışsınız her kelime dolu dolu elinize sağlık

  Yanıtla
 • 12/03/2018 tarihinde, saat 20:45
  Permalink

  çok güzel sizin ben elinize sağlık

  Yanıtla
 • 16/05/2017 tarihinde, saat 16:37
  Permalink

  Teşekkürler ödevim vardı toprakla ilgili kompozisyon yazdım ve çok güzle beğendim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir