Turizm Haftası İle İlgili Kompozisyon

Turizm bir kimsenin gezmek, görmek, keşfetmek ve tanımak gibi amaçlar ile farklı yerlere ziyaret gerçekleştirmesi ile meydana gelir. Turizm hem turist için hem de ev sahibi için çok önemli bir kavramdır. Ülkelerin ekonomik yapısı turizm ile doğru orantılıdır. Bir bölgede turizmin gelişmiş olması demek, o bölgenin hem yabancılar tarafından daha çok tanınmasını, hem de önemli ekonomik gelir elde etmesini sağlamaktadır. Turizmin tüm dünya için önemli olduğu bilinmekte olup her yıl 15 – 22 Nisan tarihleri Turizm Haftası olarak kabul edilmektedir. Bizler de bu konu ile ilgili sizler için yayınlamış olduğumuz bu yazıda, turizm haftası ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

turizm haftası resim yarışması ile ilgili görsel sonucu

Turizm sayesinde milletler birbirlerini tanır ve uluslararası ilişkiler güçlenir. Bu durumda milletler birbirleri ile kaynaşarak kendilerine hem ekonomik hem de sosyal alanlarda katkı sağlarlar. Turizm demek, milletin kültürlerinin tüm dünyaya yayılmasını sağlamak demektir. Ülkemiz sahip olduğu doğal güzellikler bakımından çok önemli bir ülkedir. Üç tarafı denizler ile çevrili olmasının yanı sıra iç denizi bulunmaktadır. Türkiye’de yaz ayları turizmi gelişmiştir.

Yaz turizminin yanı sıra sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile ulusal ve uluslararası çok fazla insanın dikkatini çekmekte olan bir ülkedir. Bizim en önemli görevimiz ise ülkemizin sahip olduğu doğal güzellikleri korumak olmaktadır.

Turizm Haftası İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir