Türkçenin Yozlaşması ile ilgili Makale

Türkçenin Yozlaşması Hakkında Kompozisyon, Türkçenin Yozlaşması ile ilgili Makale

Dünyadaki insanların etkileşiminin artması ve bu etkileşim ile birlikte ülkelerin birbiri ile daha sıkı iletişim kurmaları ile birlikte farklı diller de birbirlerini etkilemeye başlamıştır. Bu sebeple dilimiz doğal halinden uzaklaşmaya başlamış bu da bazı problemleri beraberinde getirmiştir.

Türkçenin günümüzde yaşadığı zorlukların başında yabancı dillerden etkilenmesi gelmektedir. Günümüzde gençler bir özenti ve tutku sebebiyle kelimelerin yabancı kullanımlarına hayranlık beslemekte ve bu sebeple dilimize zarar vermektedir. Bir başka sorun gençlerin dili özensiz ve yanlış kullanmalarıdır.

Yabancı dil eğitimi ile yabancı dilde eğitim almak aynı şey değildir. Birinde dil öğrenilir, birinde ise bilinen bir yabancı dilde eğitim alınır. Bu ikisi günümüzde çok karıştırılan iki durumdur ve sorunlara sebep olmaktadır. Sözcük dağarcığının genişletilmemesi, deyim ve atasözlerinin unutulması da dilin gençler arasında kullanımı açısından sorunlara sebep olmaktadır. Saydığımız tüm bu maddeler Türkçenin yozlaşmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle dilimizi daha özenli kullanarak Türkçeye sahip çıkmaya gayret etmemiz gerekmektedir.

Türkçenin Bozulması İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir