Türkiye Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda, sizlere Türkiye Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Kısaca bu konu hakkında bir yazı örneği sunacağız.

türkiye sevgisi ile ilgili görsel sonucu

Türk milleti, tarihin eski çağlarından beri pek çok devlet kurmuş ve bu devletlerden pek çoğu da uzun zaman bölgesinde hakim devlet olarak yaşam sürdürmüştür. Millet ve vatan aşkı, bizlerde bu sebeplerden dolayı tarihin eski çağlarından gelen içgüdüsel bir olgu gibidir. Her Türk, dünyanın neresinde olursa olsun vatanına, milletine karşı her daim aşk hisseder.

Türk milleti, bu konuda dünya milletleri arasında sayılı milletlerdendir. Bizler için ülkemizin, vatanımızın birliği ve dirliği her daim vazgeçilemez olmuştur. Bu durum öylesine içlerimizde yer etmiştir ki, ecdadımız Çanakkale Savaşı döneminde içerisinde bulunduğu her türlü zorluğu göz ardı etmiş ve vatanı, namusu için gözünü bile kırpmadan cepheye gitmiştir. Aslında bu insanlar cepheye savaşmaya değil, Atatürk’ün de söylemiş olduğu gibi ölmeye gitmişlerdir. Türkiye’miz, nasıl ki analarımız bizleri doğduğumuzda sütüyle besliyor, büyütüyor ise aynı şekilde bizleri besleyen, büyüten ve bizlere öğreten anavatanımız, canımızdır.

Geçmişte olduğu gibi gelecekte de her daim, ülkemize ve vatanımıza kast etmek isteyen düşmanlar mevcut olacaktır. Ancak Türk insanı her zaman vatanına ve milletine bağlılığını koruyacak ve tıpkı ecdadımızın da yaptığı gibi gerektiğinde kanını, canını vermekten asla geri kalmayacaktır. Bizlerin, atalarımızın ve torunlarımızın yegâne varoluş sebebi, vatanımıza karşı olan aşkımız olmaktadır.

Türkiye Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir