Unicef Nedir Görevleri Nelerdir Kısaca

İkinci Dünya Savaşı ile başlayan ve sonrasında da devam eden sıkıntılı günler kimi insanların canını, kimi insanların ise malını kaybetmesine neden olmuştur. İnsanlık o günden itibaren çeşitli sıkıntılara girmiş ve bu sıkıntılar arasında açlık, kıtlık, fakirlik ve kuraklık yer almıştır. İnsanlar adeta kıvranmaya başlamış ve yaşam mücadelesi vermek için çaba sarf etmektelerdi. Bu durumdan insanlık olumsuz etkilendi ve bunun iyileştirilmesi yürekten istendi. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra çocuk hakları ile insan hakları beyannamesi ortaya kondu. Eğitim, sağlık ve barınma alanlarında insanların yaşadıkları sıkıntıların azalması için çalışmalar başlatıldı. Birleşmiş Milletler de 1946 senesinde çocukların ihtiyaçlarının karşılanması adına UNICEF’i (United Nations İnternational Children’s Emergency Fund) kurdu. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazımızın içerisinde, sizlere Unicef nedir görevleri nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

Unicef Nedir Görevleri Nelerdir Kısaca ile ilgili görsel sonucu

Çocuklara yardım etmek amacı ile kurulmuş olan Unicef, çok sayıda ülkede var olmuş ve her ülkeden çocuklara yardım eli gelmiştir.  Unicef’in görevleri arasında çocuk haklarını korumak ve savunmak, çocukların eğitim ve sağlık haklarını korumak ve savunmak, çocuk istismarının önüne geçmek, çocuk işçiliğini engellemek, çocukların hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sağlıklı ortamlarda yetişmesine yardımcı olmak, barınma ile beslenme ihtiyaçlarını gidermek, kimsesi olmayan çocuklar için rehabilitasyon hizmeti sunmak, kimsesiz çocukların toplum tarafından sahiplenilmesini sağlamak, çocukların çocuk gibi yaşamasına destek olmak, şiddet gören çocukları korumak, bilim, sana ve spor alanları içerisinde yer almalarını sağlamak gibi çok sayıda görevleri bulunmaktadır.

 

 

Unicef çocuklar için çok önemli olmak ile birlikte dünyaca ünlü bir vakıf olarak bilinmektedir. Bizlerin de çocuklara daha iyi bir gelecek hazırlamak adına Unicef’e destek olmamız önemlidir.

Unicef Nedir Görevleri Nelerdir Kısaca Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir