Veli Bilgilendirme Sistemi

E Okul veli bilgilendirme sistemi öğrencilerin ve öğretmenlerin bilgi alışverişinde bulundukları gelişmiş bir otomasyon sistemidir ve geliştirilmeye devam edilmektedir. E okul veli bilgilendirme sistemi aracılığıyla öğrenciler ve veliler ders notlarını devamsızlık bilgilerini takip edebilirler. Milli Eğitim Bakanlığı e okul veli bilgilendirme sistemine aşağıdaki linkler aracılığıyla girebilirsiniz.

e-okul veli bilgilendirme sisteminde zaman zaman sorunlar yaşanabilmektedir. Öğrenciler ya da veliler e okul’a girmek istediklerinde bu sayfayı kullanabilirler. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine bu sayfamızdan aşağıdaki “E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” butonuna tıklayarak girebilirler. E-Okul veli bilgilendirme sistemi resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrenicisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sistemde aşağıdaki başlıklar yer almaktadır.

E-Okul’a girmek için resime tıklayın. Eokul Giriş …  E-Okul ile ilgili Son haberler bu sayfada olacak …

TEOG Lise tercihleri yapmak için tıklayın

E-Okul Duyurular

Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafıdan size ulaşırılmak istenen bilgiler bulunmaktadır. Duyurular bireysel ya da toplu olarak yer alabilmektedir.

Ders Programı

Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derse giren öğretmen bilgileri ve haftalık ders programı

Devamsızlık Bilgileri

Dönem içi özürlü ve özürsüz devamsızlıklar

E-Okul Not Bilgileri

Öğrenicinin okulda aldığı sınav, proje ve performan belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar

Sınav ve Proje Bilgileri

Öğrencini hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini eslim edeceği tarihler

Öğrenci TC Kimlik No

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. TC Kimlik numarası bulunmayan öğrenicler için e-okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

Öğrenci Okul No

Okula kayıt sırasında öğrenciye verilen numaradır. Her öğrenci için mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır. Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesis gerekir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Projesi

E-Okul projesi Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri kapsamında oluşturulmuş modüllerden bir tanesidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın diğer projelerini görmek için MEBBİS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi , E Okul Giriş

6 thoughts on “Veli Bilgilendirme Sistemi

 • 09/12/2012 tarihinde, saat 14:54
  Permalink

  e okuldan nasıl bilgi alabilirim

  Yanıtla
 • 03/10/2012 tarihinde, saat 14:44
  Permalink

  ya bu niye açılmıyo şikayet edecem

  Yanıtla
 • 06/09/2012 tarihinde, saat 23:19
  Permalink

  oğlumun sbs sonuçlarına göre asil olarak kazandığı okuluna kaydını yaptırdığım halde eski okulunun sisteminde asil kaydı yapılacak diye bir yazı çıkıyor ….fakat bana meb den telefonuma kaydının olduğuna dair mesajda gelmişti. kafam karıştı neden böyle oldu ve yedek listede olduğu okulların bilgisini kaçıncı yedeğe düştüğünü nereden öğrenebilirim…

  Yanıtla
 • 29/08/2012 tarihinde, saat 23:00
  Permalink

  Ne olur sesımı duyun Bursa Osmangazı okullarından Hamzabey ILKOGRETM OKULU 1 A subesı ogretmenı Fıgen Akgün ıcın sınıf mevcudu sıkayet dılekcelerı yazıldı cocuklarımız mahvoldu 2.sınıfa gırmeme boykotu yapcaz bıze yardm edın ..Mahallemızı sevıyoruz bızı baska okullara gtmek zornda bırakmayın..

  Yanıtla
  • 05/11/2013 tarihinde, saat 19:12
   Permalink

   Elif hn merhaba bu ogretmen hakkinda sizden bilgi alabilirmiyin ogretmenimiz olcakta lutfen yazarmisiniz

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir