Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözü İle İlgili Hikaye

Atalarımız eski zamanlarda yaşamış oldukları deneyimlerinden bizlere ders verici nitelikle olan bazı sözler söylemiş ve bizler de o sözleri hayatımızın merkezine koymuşuz. Bu eski zamanlardan bu yana halk tarafından her zaman benimsenmiş ve tüm nesillere aktarılmayı başarmıştır. Atalarımızın söylediği anlamlı sözlerden bir tanesi de yalnız taş duvar olmaz atasözü olmuştur. Bizler de hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere yalnız taş duvar olmaz atasözü ile ilgili hikaye kısaca bilgi vereceğiz.

yalnız taş duvar olmaz ile ilgili görsel sonucu

Bir duvar yapmak için birden fazla taşa ihtiyaç vardır. Tek bir taş ile bir duvar yapmak mümkün değildir. İnsanlar da aynı taşlar gibidir, bir araya gelerek çok büyük ve önemli işler başarabilirken tek başlarına bir şey başarmakta zorluk çekerler. Bu yüzden insanların yalnız kalmamak için insanlar ile olan iletişimine önem vermesi gerekmektedir. Bir işi başarmak, başka insanlar ile olan iletişiminin sağlıklı olması ile gerçekleşir. İnsanlar ile iletişimi olmayan daima yalnız olan kişilerin herhangi bir konuda başarı elde ettiği görülmemiştir.

Esra, bir iş kurmak istiyormuş, iş kurmak için yeterli parası da varmış fakat iş kurmak için ne gerekiyor bilmiyormuş. Bu sebepten dolayı iş kurarken kimseden destek almadığı için işi kurar kurmaz batırmış. Fakat işten anlayan bir insan ile birlikte işe giriş yapsaydı, başarılı olma şansı çok daha yüksek olacaktı. Bu durum Esra’ya ders olmuş ve yalnız taş duvar olmaz atasözünü söyletmiştir.

Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözü İle İlgili Hikaye Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir