Yanak Sarkması

Yanakların Sarkması,
Yanak Sarkmasını önlemek,
Yanak Sarkmasına çözüm

Yanak sarkması, ilerleyen yaş ile birlikte yerçekiminin etkisi ile vücudun diğer bölgeleri gibi cilt elastikiyetinin kaybolması neticesinde görülen ve yüzü daha yaşlı ve yorgun gösteren bir sorundur. Ancak yanak germe ameliyatı ile yanak sarkması sorunun tedavisi de estetik manada mümkündür.

Son yıllarda kişilerin güzelleşme tutkusu sınır tanımıyor. Durum böyle olunca, estetik cerrahi de her geçen gün yeni teknikler geliştirip, kadınlara ve erkeklere neşterli ya da neştersiz operasyonlarla güzellik alanında çok sayıda seçenek sunuyor.

Estetik ve Cerrahi uzmanı Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu, yaşlanmanın ilerleyiş sürecini ve yüz gençleştirmenin amacını şöyle açıklıyor; Yüzde yaşlanma ağırlıklı olarak yerçekimi, güneş, sigara ve bir takım yapısal faktörlerin etkisiyle cilt esnekliğinin bozulması, kırışıklıkların oluşması ve belirli bölgelerin sarkması sonucu oluşmaktadır. Bu olay, zamanla cildin bağ dokusunda bir yumuşama ve deformasyon ile süregelerek, görünümü tamamen değiştirebilmekte ve aynı zamanda psikolojik sağlığı da olumsuz yönde etkilemektedir. Yüz gençleştirme uygulamasında ki amaç, zamanla yüzde oluşan değişikleri yok ederek yüzü genç ve diri tutmaktır.

Çeşitli faktörler altında kalan yüzümüz, genç yaşlardan itibaren yavaş yavaş yaşlanma sürecine girer. Bu değişiklikler en çok orta dediğimiz bölüm yani, elmacık kemiği, yanaklar ve gözaltlarında kendini göstermeye başlar. İlerleyiş sürecinde çene altı ve kaşlarda düşme ile sarkmalar başlar. Göz kenarlarında oluşan çizgiler ve nazolabial bölge dediğimiz burun ve ağız kenarlarındaki çizgilenmeler ile devam eder.

Küçük operasyonlarla yapılan yüz gençleştirme operasyonları son yıllarda çeşitli gelişmeler gösterdi. Birçok yeni yöntemle hem uygulama süresi kısaldı, hem de uygulanan kişi çok kısa sürede normal yaşamına devam etmeye başladı.

Endoskobik yöntem…

Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu bu yöntemi şöyle anlattı;

“Endoskobik orta yüz tedavisinde, ince kanüllerle, saçlı derinin arkasından çok küçük kesiler yapılarak operasyon gerçekleştirilir. Ameliyat esnasında doktor, hastaya değil televizyon ekranındaki dokuların 15 kere büyütülmüş şekline bakarak ameliyatı yapar, böylelikle ince sinir ve damarların operasyon esnasında görülmesi ve korunması konusunda dikkat edilmesi sağlanır. Bu yöntemle, alın kaşlar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestleştirilerek daha genç ve dolgun bir görünüm elde ediyoruz. Sonuçlar hem daha mükemmel hem de daha kalıcı oluyor. Ayrıca şişlik, morluk ve diğer komplikasyonlar da daha az olmaktadır. Uygulama sonunda dokular istenilen pozisyona alınabildiğinden görünüm kişinin isteğine göre elde edilebilmektedir. Bu yöntemin en büyük avantajı, aşağıya doğru olan yaşlanma sürecinde yüzün yukarıya asılarak kesin çözüme yaklaşılabilmesidir. Yanaklarda elmacık kemiği bölgesinde dolgunluk sağlanarak da yüze genç görünüm verilmektedir. Bu görünümü sağlayabilmek için lipofilling yöntemiyle, yüzün bazı bölgelerine gene hastanın kendi vücudundan alınan yağları enjekte ediyoruz ve böylece söz konusu bölgeleri daha belirgin ve canlı hale getirebiliyoruz.”

Normal hayata dönüş…

“Kişiler yüzünde herhangi bir kesi izi olmadığı için 4-5 gün sonra sosyal hayata dönmektedir. Bu tip ameliyat özellikle erken yaşlılık belirtilerini önlediği için 40’lı yaşlarda daha çok uygulanmakta, daha ileri yaşlarda ise boyun ameliyatı ile birlikte uygulanabilmektedir. Hastalar yapılan işleme göre uygulama sonrasında da birkaç saat ya da bir gün hastanede yattıktan sonra evlerine dönebilmektedir.”

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
————————————————————————————————————————————————————-

Yanak Sarkması Yanakların Sarkması, Yanak Sarkmasını önlemek, Yanak Sarkmasına çözüm Yanak sarkması, ilerleyen yaş ile birlikte yerçekiminin etkisi ile vücudun diğer bölgeleri yanakların sarkmaması için

One thought on “Yanak Sarkması

  • 31/10/2012 tarihinde, saat 09:28
    Permalink

    merhaba ben 26 yaşındayım açık tenli gözenekli siyah noktalı bir cildim var sürekli temizliyorum.son zamanlarda cıldımin yerçekimine yenik duştuğunu hissediyorum.yanak ve ağız çevremde hissesiyorum bu konuda ne yapabılırm doğal bırşeyler varmı yoksa ıllakı operasyonmu olması lazım.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir