Yaş kesen, baş keser İle İlgili Kompozisyon Yazı

 

Yaş kesen, baş keser Kompozisyonu , Yaş kesen, baş keser ile İlgili Yazılar Kompozisyonlar , Yaş kesen, baş keser Konulu Anlatan Kompozisyon Örnekleri

Ormanı meydana getiren ağaçlar bir memleketin can damarıdır. Yeşil tabiat, berrak su, temiz hava, yağmur, cıvıl cıvıl kuşlar, ağaçla birlikte vardır. Ağaçsız kalan yer kısa zamanda çöle döner, hayat orada son bulur. Öte yandan, ağaç memleket ekonomisine de sayısız katkılarda bulunur. Hem ekolojik denge, hem de iktisadi hayat açısından ağacı koruma görevi bir zorunluluktur. Bu bakımdan bir ağacı boş yere kesen, insan hayatına kıymış gibi suç işlemiş olur.

Ağaçlar, bir memleketin doğal zenginlikleridir. İnsanlara ve yurda büyük yararları vardır. Memleket ekonomisine katkıda bulunduğu gibi insanları toprak kayması, sel gibi doğal felâketlerden korur, iklim şartlarını düzenler.

Gerçekten, yaş ağaç kesen bir insan, bir canlıya kıydığı için cani sayılır. Tanrı ve kul katında da günahkârdır. Ayrıca, hiçbir zaman esenliğe kavuşmaz.

Sizler de Elinizde Bulunan ya da Kendi Yazdığınız Trafik İle İlgili Kompozisyonlarınızı ve Yazılarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Paylaşarak Bizlere Ulaştırın… Bu Sayfada Yayınlayalım

5 thoughts on “Yaş kesen, baş keser İle İlgili Kompozisyon Yazı

 • 24/12/2017 tarihinde, saat 10:51
  Permalink

  Bn ise 4.sinifa gidiyom…

  Yanıtla
 • 24/05/2012 tarihinde, saat 21:59
  Permalink

  çok sağolun çok işime yaradı artık işim olduğunda bu siteye gireceğim…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir