Yaz Mevsiminin Özellikleri Nelerdir

Yaz Mevsimi Hakkında Bilgi, Yaz Mevsiminin Özellikleri Nelerdir

Yaz Mevsimi mevsimlerin en güzelidir. Yaz mevsimi insanlar için sıcak havalar, dinlenme ve tatil kelimeleri ile aynı anlama gelir. Yaz mevsimi dendiğinde insanın içini bir huzur kaplar çünkü bu mevsimde soğuk havaların zor şartları sona ermiş, okullar kapanmış ve tatil başlamıştır.

İlkbaharla birlikte canlanan doğa yaz mevsiminde yemyeşil bir dünya sere gözlerimizin önüne. İnsanlar kendilerini park, bahçe ve piknik alanlarına atar kışın verdiği yorgunluğu üzerlerinden atmaya çalışırlar. Bu mevsimde kışlık giysilerimizi kaldırıp yerine ince ve yazlık elbiselerimizi çıkarırız. Çeşit çeşit yaz meyve ve sebzeleri pazarlarda yerini alır. Annelerimiz kış için konserveler ve reçeller yaparak kış için hazırlık yaparlar.

Yaz mevsimi aynı zamanda deniz ve güneş demektir. Ülkemizin masmavi denizlerini adeta davet eder bizi kendisine. Çocuklar neşe içinde koşup oynar, kışın başlayacakları okulları için enerji depolarlar. Yaz mevsimi rahatlık mevsimidir. Ancak bu mevsimde havalar çok sıcak olduğundan aşırı sıcaklara ve güneş çarpmalarına da dikkat etmek gerekmektedir.

Yaz Mevsimi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir