Yazı Olmasaydı Hayatımızda Ne Gibi Değişiklikler Olurdu

Yazının Hayatımıza Etkisi, Yazı Olmasaydı Hayatımızda Ne Gibi Değişiklikler Olurdu

Şüphesiz ki yazı insanlık tarihindeki en önemli icatlardan bir tanesidir. Yazı olmasaydı insanoğlu tarih sahnesinden silinir gider, kendinden sonrakilere sesini duyuramazdı.

Yazı olmasaydı geçmiş tarihlerdeki bilgilerden haberimiz olmazdı. İnsanlığın yaptığı her yenilik, her savaş, edindiği her bilgi o günde kalır gelecek kuşaklara aktarılamazdı. Hal böyle olunca ne bilim ilerleyebilir ne de uluslar geçmişin basamaklarına basarak geleceğe tırmanabilirlerdi.

Yazı olmasaydı bugün hala en ilkel şeyleri icat etmeye çalışıyor olurduk. İnsanlık yapılan icatlardan faydalanarak yeni icatlar peşinde koşmaktadır. Eğer yazı olmasaydı bu icatlardan haberimiz olmaz ve bilim alanında ilerleyemezdik. Geçmişte yaşayan toplumların başından geçenleri bilemezdik. Bu nedenle yazının icadı insanlık tarihi için çok büyük önem taşımaktadır.

Yazı Olmasaydı Ne Olurdu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

One thought on “Yazı Olmasaydı Hayatımızda Ne Gibi Değişiklikler Olurdu

  • 07/03/2015 tarihinde, saat 13:28
    Permalink

    BANA ÇOK YARDIMCI OLDU GERÇEKTEN YAZI OLMASAYDI BİLİM İLERLEMEZ BİZDE İLKEL İCATLAR PEŞİNDE KOŞAR DURURDUK SİZE DE ÖNERİRİM BU SİTE BENİM TÜM ÖDEVLERİME YARDIMCI OLDU GERÇEKTEN ÇOK DOĞRU BİLGİLER YAZIYOR 5. SINIFLAR DAN 8. SINIFLARA KADAR YARDIMCI OLUYOR SİZE DE ÖNERİRİM :)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir