YGS Öncesi Hacı Bayram Veli Türbesinde İzdiham

Hacı Bayram Veli türbesine YGS akınıYGS yarın yapılıyor. Sınava girmeden önce adaylar ve yakınları kutsal mekanları bugün doldurup taşırdı. Türkiye genelinde yarın yapılacak Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS)’na girecek olan öğrenciler, Hacı Bayram Veli Türbesi’ne akın etti.

Yarın yapılacak olan YGS sınavına girecek olan öğrenciler son gün heyecanı yaşıyor. Ankara’da sınava girecek öğrenciler son gün durağı ise Hacı Bayram Veli Türbesi oldu. Türbeye gelen öğrencilerin, dua ettiği görüldü. Bazı ailelerin ise türbeye gelenlere okunmuş şeker dağıttığı görüldü. Türbeye gelen öğrenciler kadar ailelerinin de heyecanlı oldukları gözlendi. Uzun zamandır sınava hazırlandıklarını belirten öğrenciler, başarılı olmak istediklerini ve bunun içinse sınavdan önce gelip dua ettiklerini dile getirdi.

Şehir dışından geldiklerini belirten bazı öğrenciler ise sınav merkezlerinin uzak okullara verilmesine tepki gösterdi. Yetkililerin konuyla ilgili gerekli çalışma yapmasını isteyen öğrenciler, geceyi akrabalarında geçireceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir