ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınavı osym.gov.tr ygs

ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınavı osym.gov.tr ygs

2012 YGS Sonuçları Bugün Ya da Yarın Açıklanıyor

 YGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANIYOR TIKLA ÖĞREN

YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YGS’ye giren 1 milyon 800 binden fazla aday büyük bir merakla YGS sınavı sonuçları 2012’nin açıklanmasını bekliyor. YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YGS sınavı sonuçları açıklandığında eokulegitim.com adresindeki aktif linkten TC kimlik no ile sorgula, YGS sınavı 2012 sonuçlarını öğren. YGS puan hesaplama, YGS sınav sonuçları listesi, YGS puanları, YGS çizelgesine gazete5.com adresinde yer alan aktif linkten ulaşabilirsiniz.

YGS SINAV SONUCU SORGU İÇİN TIKLAYINIZ

2012 ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınav sonucu2012 ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınav sonucu öğren.2012 ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınav sonucu sorgula.İşte 2012 ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınav sonucu…

YGS, Türkiye’de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da, 160 sınav merkezindeki 5 bin 727 sınav binasında, 89 bin 283 sınav salonunda gerçekleştirildi. Sınava, 1 milyon 692 bin 345 aday katıldı.

YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir, geçen yıl yaklaşık 20 gün içinde sınav sonuçlarının açıklandığını belirterek, “Bu yıl elimizden geldiği kadar bu süreyi azaltmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Vatan gazetesinin haberine göre sınav uzmanı Turgay Polat, YGS’yi Vatan’a değerlendirdi: “Sorular uzadı. ÖSYM bu soruların uzayacağını 3 yıldır söylüyordu. Kademeli olarak soruları uzatıyorlar. Bu öğrenciler için kötü bir şey. Daha, doğrusu kitap okumayan nesil için kötü bir durum. Sorular zorladı çünkü. Aslında ÖSYM bu sistem ile kitap okumayı teşvik ediyor. Paragraf soruları uzayacak. Seneye de sorular uzayabilir. Bilgisayar nesli için paragraf soruları zorlaşacak demektir. Bu yıl yapılan YGS geçen seneyle benzer bir sınav oldu.

Matematik soruları adaylara kolay gelmiş. Matematikte işleme odaklı yapılandırmacı sorular gelmiş. Fen soruları geçen yılla aynı deniliyor. Coğrafya soruları adaylara özellikle Türkçe Matematik’ten sınava girenlere ters geldi.”

2012 ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınav sonucu2012 ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınav sonucu öğren.2012 ygs sonuçları sorgu (YGS sonuçları) öğren ösym ygs sınav sonucu sorgula.İşte 2012 ygs sonuçları sorgu(YGS)

32 net yapan kazanacak YGS’de en az bir puan türünde 140 ve üzeri puan alamayan adayların, yani yaklaşık 16 net yapamayanlar LYS giremeyecek. 140-180 arası puan alan adaylar sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açıköğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarının en az biri 180 olan adaylar LYS’ye girmeye hak kazanabilecek. 180 puanı geçebilmek için 32 net yapılması gerekiyor. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için ise YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekecek.

SONUÇLAR 20 GÜN SONRA

Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecek. ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir, geçen yıl yaklaşık 20 gün içinde sınav sonuçlarının açıklandığını belirterek, “Bu yıl elimizden geldiği kadar bu süreyi azaltmayı hedefliyoruz” demişti.

ÖSYM tarafından 1 Nisan 2012 tarihinde düzenlenen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 2012 sonuçlarının ygs sınavından yaklaşık 3 hafta sonra ösym tarafından açıklanacağı belirtildi. ygs sınav sonuçlarını merakla bekleyen ygs’ye giren adaylar ygs sonuçlarını öğrenmek için sürekli olarak internetta ygs sınav sonuçlarını aratıyorlar.

2012 ygs sınav sonuçları tahmini olarak 22 Nisan 2012 tarihinde ösym tarafından açıklanır açıklanmaz gazete5.com’un ana sayfasında ve aktif linklerde ygs sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

ösym her yıl düzenlemiş olduğu ösym ygs sonuçları için 1 milyon 800 binden fazla aday bu haberin sonucunu merakla bekliyorlar. ygs sınav sonucunu öğrenmek isteyen bütün adaylar aktif “ygs sınav sonucunu öğrenmek için tıklayınız” başlığındaki aktif linki tıklayarak açılan sayfada TC kimlik no bilgisini doldurarak 2012 ygs sınav sonucunu öğrenebilirler.

1 Nisan tarihinde ygs sonuçları 2012 gerçekleştirildi. Sosyal Bilimler,Fen Bilimler,Türkçe,Matematik alanlarında ygs sınavına giren adaylar ygs soruları ve cevap anahtarları sayesinde 2012 sonuçlarını hesaplama yapabilirler.

ygs sonuçları ne zaman açıklanacak sorusununun cevabını ösym Başkanı Ali Demir, ygs sınavından yaklaşık 20 gün sonra açıklanacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir