YGS Yılda Birkaç Defa Yapılacak ! Sistem Değişiyor

Çarşamba, 9 Kasım 2016, 8:47 | Gündem, YGS LYS | 8 Comments
by admin

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı YGS yılda birkaç kez yapılacak. Sınavlara hazırlanmak zordur, ancak bu zorluğun sonucunu sadece bir sınavın belirlemesi birçok öğrenci tarafından tepkiyle karşılanır her zaman. İşte Milli Eğitim Bakanlığı buradan hareketle YGS’nin yıl içerisinde birkaç defa yapılması için harekete geçti. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, YGS’nin yılda birden çok kez yapılmasına imkan vererek öğrencilerin rahatlamasını sağlayacağız diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, konuk olduğu AA Editör Masası’nda, yılda bir kez yapılan sınavın toplumda büyük bir baskı oluşturduğunu belirterek, ”Bu kadar gergin stres dolu bir imtihandan kurtulmamız lazım. YGS’yi yılda birden çok kez yaparak çocuklarımıza hayatın bir tek imtihana bağlı olmadığını anlatacağız. TOEFL’da olduğu gibi çocuk kendini hazır hissettiğinde yılda birden çok kez yapılan sınavlar için randevu alarak giriş yapacak ve hangisinde daha başarılıysa onu kullanabilecek. Yaptığımız şey bu. Bu bir sistem değişikliği değil” dedi.

Biz eokulegitim.com olarak YGS sınavının yıl içerisinde birden fazla yapılması ve en adayın bu yapılan YGS’lerden aldığı puanın en yükseğinin üniversiteye yerleştirmede esas alınması doğru bir uygulama. Umarız bir an önce hayata geçer.

Sizce YGS’nin Yılda Birkaç Defa Yapılması ve En Yüksek Puanlı Sonucun Yerleştirmede Kullanılması Doğru Bir Uygulama mı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz ….

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "YGS Yılda Birkaç Defa Yapılacak ! Sistem Değişiyor"

 1. veteriner adayı dedi ki:

  bu 99ların suçu ne abi ya sbsye gireriz gezi olur ygsye gireriz darbe girişimi olur sistem değişir napıyosunuz

 2. pınar dedi ki:

  Ya keşke olsa mükemmel olur ya

 3. Betül Genç dedi ki:

  Bence en mantkli sistem su an uygulanan sistem. Hic asamalra gerek yok gereksiz stres ve kaygi sebebi bence. Bu sistem devam etmeli.

 4. harun dedi ki:

  bence bu 2015 de uygulanmalı çünkü eğer 2014 te olursa eylül ayına kadar konular yetişmez ve berbat olur bence 2015 te olmalı ve bir çok öğrenci arkadaşlarımda böyle düşünütor son 9 ayda bir değişiklik yapılmamalı!

 5. selenay dedi ki:

  sorular çok kolaydı

 6. gamze dedi ki:

  BU sistem iyi olur ama bir şey sormak istiyorum ben lise 2 ye gidiyorum ben liseyi bitirdigimde bu yasaya bendemi uycam yani yılda 3 defa giricemmi?

  • Veysel dedi ki:

   Bu sorunun cevabını bu siteden ögrenemezsin gittigin okulun rehberlik servisine sorman gerek

 7. ada dedi ki:

  ya bence çok güzel olur bu sistem bu yıl geçerli olabilecekmi acaba

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.