Yolcular Tarafından Toplu Taşıma Araçlarına Verilen Zararlar

Yolcular Tarafından Toplu Taşıma Araçlarına Verilen Zararlar Nelerdir

Toplu taşıma araçları trafik probleminin yaşandığı bazı büyük şehirler için bir çözüm yolu olarak kullanılır. Ayrıca özel aracı olmayan insanların hayatını kolaylaştırır ve ulaşımı sağlar. Ancak bazı insanlar bu araçların kıymetini bilmeyerek araçlara bazı zararlar verir. Tren, vapur, otobüs gibi toplu taşıma araçları insanların duyarsızlıkları sonucu gördükleri muamelelerden dolayı kullanılamaz hale gelir ve devlet için ekstra bir masraf oluşturur.

Toplu taşıma araçlarına verilen zararların başlıcaları arasında, araçların içine çöp atılması vardır. Kabuklu yiyeceklerin kabukları otobüslere dökülmekte ve kirliliğe yol açmaktadır. Araçların koltuklarına ve başka yerlerine yazılan yazılar da geri dönüşümü zor olan zararlara yol açar. Kimi zaman verilen zarar o kadar fazladır ki koltuklar kırılır ve yerlerinden çıkar, duvarlar yamultulur ve şekilleri bozulur. Bazı talihsiz olaylar sonucu ya da özellikle araçların camları da kırılabilmekte ve büyük zararlara yol açmaktadır. Son olarak da özellikle küçük yaştaki yolcuların koltuklara ayak basması ile verilen zararlardan söz edilebilir.

Bunlar toplu taşıma araçlarına verilen zararların sadece bir kısmıdır, bunun yanında elbette ki başka yollarla verilen zararlar bulunabilir. Bu araçlar devlet malı olup devletin aldığı vergiler ile yani kendi paralarımızla zararlar karşılanmaktadır. Bu akıldan çıkarılmamalı ve daha iyi bir devlet bütçesi ve buna bağlı olarak daha iyi hizmet görmek adına devlet malına zarar verilmesi önlenmeli, zarar verenler uyarılmalıdır.

One thought on “Yolcular Tarafından Toplu Taşıma Araçlarına Verilen Zararlar

  • 27/03/2014 tarihinde, saat 04:28
    Permalink

    where he is producing educational
    media aimed

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir